Індустрія та великий бізнес, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Кабмін заплатить компенсацію бізнесу

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Уряд затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування безробітних.

  7921_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Програму компенсацій розширили. Про це повідомили в Міністерстві економіки.

  "Розраховуємо збільшити рівень зайнятості українців завдяки економічному стимулюванню роботодавців", – сказала міністр економіки Юлія Свириденко.

  На програму уряд передбачив 400 млн грн.

  Так, компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування за особу за місяць (але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску) надається за працевлаштування не менш як на 2 роки.

  Йдеться про працевлаштування безробітних за направленням центру зайнятості. Із числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні і понад місяць перебувають у статусі безробітного.

  Категорії осіб:

  один із батьків або особа, яка їх замінює, яка має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років, виховує сама дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, або утримує особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або особу з інвалідністю I групи;

  діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

  особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

  особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

  особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

  особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

  Загальна тривалість виплати компенсації роботодавцям становитиме 12 місяців упродовж наступних двох років.

  Компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці (але не більше розміру мінімальної зарплати) нададуть роботодавцеві за працевлаштування за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб:

  яким до пенсії за віком залишилося не більше п'яти років;

  а також зареєстрованих понад місяць тому безробітних із числа осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, та учасників бойових дій.

  Загальна тривалість виплати компенсації становитиме шість місяців упродовж наступного року.

  Роботодавцеві компенсують 50% мінімальної зарплати за особу за місяць.

  Якщо він за направленням центру зайнятості працевлаштовує безробітного віком до 25 років. Якщо така особа сумарно має не більше 12 місяців страхового стажу.

  Віком до 35 років – на перше робоче місце.

  Звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

  Загальна тривалість виплати такої компенсації – не більше шести місяців. За умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує період виплат у два рази.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми