Індустрія та великий бізнес, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Захист прав покупця в магазині: готують великі зміни

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: магазини

  В Україні з 1 січня магазини та супермаркети, які працюють у населених пунктах чисельністю від 5 тис. осіб, зобов'язані надати покупцям можливість розплачуватись за допомогою картки. У тих випадках, коли продавець відмовляє у можливості використовувати безготівковий розрахунок, покупець може поскаржитися на порушення своїх прав до Держспоживслужби.

  1867_1442399.jpg (81.74 Kb)


  Як зазначають на сайті відомства, у 17 статті закону "Про захист прав споживача" йдеться, що споживач має право на безготівкові розрахунки. Крім того, право безготівкового розрахунку є частиною законної вимоги законодавства. Зазначимо, є деякі винятки.

  Так, до січня наступного року без безготівкового розрахунку можуть працювати магазини та супермаркети, які перебувають у населених пунктах із населенням до 5 тис. осіб. При цьому, якщо населений пункт незалежно від того, скільки в ньому проживає людей, перебував в окупації чи зоні воєнних дій, підприємці мають право ще протягом трьох місяців працювати без готівкового розрахунку.

  Якщо права споживача порушені, він має право звернутися до Держспоживслужби. Бізнес можуть оштрафувати за порушення прав споживача. Зазначимо, крім того, українські супермаркети зобов'язані самостійно оплачувати товари, пошкоджені у торговому залі до придбання. Важливо зазначити, що якщо покупець спеціально пошкодив товар, це є хуліганством.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми