Банки. Кредити. Депозити, Індустрія та великий бізнес Автор: RomanK Друкувати

Які фірми в Україні досі належать росіянам

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес

  За рік від початку великої війни в Україні все ще залишаються бізнеси, які контролюються громадянами рф та фінансують війну.

  7237_75814_vwrn23bkoynf_w_700.jpg (47.55 Kb)


  Опендатабот перевірив реєстр акціонерів та виявив, що частки у 41 акціонерному товаристві належать власникам з рф.
  Лише 9 з цих компаній знаходяться у стані припинення або банкрутства — а решта продовжує працювати на території України.
  Слідкувати за акціонерами українських компаній можна на сторінці про Єдиний державний реєстр акціонерів України.
  В Україні зареєстровано майже 12 тисяч акціонерних товариств, проте інформацію про власників та бенефіціарів, тобто людей, які утримують пакети акцій й отримують прибуток, є не про всіх. Так, за останній звітний період — йдеться про 2021 рік — є дані про утримувачів акцій щодо 6346 компанії.
  Серед компаній, що контролюються громадянами рф, такі бізнеси як банк «Форвард», Укренергоатом, Укргазпром, Втб-банк, Вімм-Білль-Данн Україна, та навіть наукові установи: наприклад, Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування та Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування.
  Важливо, що з 41 компанії, інформація про які є у реєстрі акціонерів, 2 бізнеси не наявні у ЄДР.

  В Україні реєстр акціонерів існує у вигляді переліку власників іменних цінних паперів, які дають право володіння у певному обсязі тим чи іншим акціонерним товариством.
  Натомість співпраця з бізнесами, які контролюють росіяни, наражає на небезпеку. Йдеться не лише про іміджеві ризики, але й підвищену загрозу перевірки від правоохоронних органів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми