IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

В ІТ-сфері почались звільнення

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

    За два роки зросла частка звільнених айтівців — з 16% до 19%. Найчастіше під звільнення потрапляли спеціалісти, які недавно працюють у компанії.

    0620_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це йдеться у дослідженні Dou.
    Кого звільняли в Україні та за кордоном
    Як зауважують аналітики, частка звільнених за кордоном виявилась навіть дещо вищою, ніж в Україні: 22% проти 18%.

    Звільняли фахівців усіх спеціалізацій. В Україні однаково часто йдеться як про технічних, так і нетехнічних фахівців.
    За кордоном за останній рік потрапили під скорочення 23% технічних фахівців і 18% нетехнічних.

    Розробників та тестувальників за кордоном звільняли дещо частіше, ніж інших — 26% з них були скорочені протягом останнього року.
    Більшість звільнених в Україні — айтівці рівня Middle та Senior. Вони становлять 72% тих, кого скоротили за останній рік.

    За кордоном мідли та сеньйори також становлять більшість скорочених (разом — 71%). Але частка сеньйорів та лідів тут вища, ніж в Україні (45% проти 38% та 15% проти 9%).
    Звільнення відбувалися в компаніях усіх розмірів та напрямів діяльності. Понад половина звільнених фахівців працювали в продуктових компаніях. Ще близько третини — у сервісних.
    Кого відправили на бенч
    Лише 2% айтівців перебувають на бенчі — вдвічі менше, ніж у 2023 році. У більшості випадків він неоплачуваний: лише 32% отримує повну чи часткову зарплату.

    На бенч найчастіше відправляють досвідчених технічних спеціалістів і РМ. Нетехнічних — лише 1%.
    Найчастіше бенч мають сервісні та аутстафінгові компанії.

    Причини звільнень
    Найпоширеніші причини звільнень фахівців протягом останнього року — складна фінансова ситуація в компанії (34%), а також оптимізація і зміна напрямів роботи (33%).
    Сеньйорів та лідів в Україні найчастіше звільняли через оптимізацію (35% втратили роботу з цієї причини). У мідлів та джунів головна причина звільнення — складна фінансова ситуація в компанії (38%).
    Технічних фахівців частіше звільняли через складну фінансову ситуацію в компанії (34%), ніж через оптимізацію (31%). А також через відмову замовника від проєкту (20%) чи завершення проєкту (16%).

    Нетехнічних фахівців найчастіше звільняли через оптимізацію в компанії та зміну пріоритетів (48%).
    23% лідів втратили роботу через конфлікт з керівництвом — це найвищий показник серед усіх тайтлів. З цієї причини також часто звільняють початківців (16%).
    Через поганий перформанс дещо частіше звільняли нетехнічних фахівців (17% проти 12% серед технічних), а також інтернів та джунів (18%).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми