Аби посилити тиск на Росію через агресію проти України, влада Фінляндії пропонує запровадити мита на усі товари, що надходять до Європейського Союзу (ЄС) з РФ. В країні хочуть, аби ці збори діяли паралельно з усіма існуючими санкціями.
Як повідомляє Bloomberg, про це після неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, що відбулася 8 травня у Варшаві, заявила журналістам міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен. Вона наголосила, що Європейська комісія "має на це повний мандат".
"Якщо в майбутньому деякі санкції втратять свою ефективність, або щось інше станеться, у нас все ще лишатимуться ці мита", – сказала очільниця фінського МЗС.
Журналісти наголошують, що ця пропозиція прозвучала на тлі небажання Угорщини продовжувати санкції, запроваджені Євросоюзом після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ці заходи включають зокрема заморожування суверенних активів Центрального банку РФ на суму близько 200 млрд євро, які переважно утримуються у фінустановах ЄС, а також обмеження для сотень осіб, суден та організацій, які сприяли та різноманітним чином підтримували російську війну або навіть брали в ній участь.
Санкції ЄС продовжуються щошість місяців на засадах одностайності – рішення має бути підтримати всіма 27 державами-членами Євросоюзу. Угорщина неодноразово погрожувала накласти вето на це, але щоразу відступала після певних поступок щодо питань, які часто навіть не були пов'язані між собою.
Як повідомила висока представниця ЄС із зовнішніх відносин і політики безпеки Кая Каллас на наступній Раді міністрів ЄС, яка відбудеться 20 травня, може бути ухвалено 17-ий санкційний пакет ЄС. Він буде зосереджений передусім на військовій інфраструктурі РФ, її "тіньовому флоті" та його підтримці і включатиме приблизно 140 нових суден, здебільшого танкерів, а також 70 організацій і фізичних осіб.
Ймовірно, під нові обмеження потрапить і російська енергетична компанія "Сургутнафтогаз", на яку наклали санкції США. Крім того, до "чорних списків" можуть потрапити 15 нових осіб та організацій, причетних до гібридних загроз і ймовірного застосування токсичних речовин – торік Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) зафіксувала використання сльозогінного газу на фронті, але винних не встановлювала.