Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Ринок нових авто "ліг на дно"

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто

    Український ринок нових авто помірно зростав та торік вперше за 9 років перетнув бар’єр в 100 тисяч проданих машин. З початком повномасштабного вторгнення продажі впали удесятеро.

    39_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це пишуть експерти Інституту досліджень авторинку.
    Ринок нових авто «просів», але поступово відновлюється
    Загалом з початку 2022 року до червня українці придбали 18,5 тисячі нових авто. Це на 64% менше, ніж за аналогічний період минулого 2021 року.
    Абсолютну більшість (90,1%, 16,6 тис. шт.) привезли з-за кордону, лише 9,9% (1,8 тис. шт.) були легковиками, виготовленими в Україні.
    У січні та лютому українці щотижня купували близько 1,5 тисячі нових легковиків. Після початку повномасштабного вторгнення кількість продажів скоротилася удесятеро. У березні в Україні зареєстрували лише 563 нових авто, а у квітні — 1 278. Поступово відновлюватися продажі стали на початку травня, протягом цього місяця продали вже 2,7 тисячі авто, а в червні — майже 3 тисячі.

    Примітно, що ринок нових авто протягом квітня зростав водночас з активізацією ринку вживаних. Так, пік продажів нових легковиків з початку повномасштабної війни припав на кінець травня, коли спостерігався один з піків ввезення вживаних авто з-за кордону по «нульовому» розмитненню. Тобто, сегменти нових і вживаних авто на ринку не конкурують, а доповнюють один одного.
    Автомобілів, виготовлених в Україні — мінімум
    В Україні відсутнє автомобілебудування повного циклу. Усі транспортні засоби, що отримують маркування «Made in Ukraine», виготовляють методом SKD — великовузлового складання, із готових машинокомплектів, привезених з-за кордону.
    В структурі продажів нових авто частка «вітчизняних» автомобілів ще до початку великої війни була незначною. З початком повномасштабного вторгнення виготовлення автомобілів в Україні взагалі фактично припинилося.

    Більшість продажів «вітчизняних» автомобілів з березня по червень 2022 року (826 штук) — це залишки раніше виготовлених в Україні авто. З них третина — 33,3% — були спеціалізованими (для поліції, реанімобілі), а не для приватних покупців.
    Чи є шанси в ринку нових авто
    Мобільність загалом та автомобілі зокрема залишаються необхідністю навіть у час війни — це демонструє статистика продажу вживаних авто. Проте з 2009 року українці купують щороку більше вживаних автомобілів, ніж нових. Насамперед — через низьку купівельну спроможність. Лише її зростання може збільшити продажі нових машин.
    Також позитивно вплинути на ринок може відновлення доступних програм фінансування — кредитування та лізингу під помірні відсотки.
    Щодо автомобілів, виготовлених в Україні, то станом на сьогодні відновив роботу лише закарпатський «Єврокар» та низка менших підприємств, що виготовляють спеціалізовані автомобілі — поліційні, швидкі допомоги та іншу спецтехніку.
    Робота Запорізького автомобілебудівного заводу залишається під великим питанням, оскільки вся продукція виготовлялася із машинокомплектів російського походження. Тому кількість автомобілів з табличкою «Made in Ukraine» і надалі буде невеликою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми