У Росії почали масово знищувати курей-несучок через падіння цін на яйця, у червні ціна опустилася до 2 рублів (1 гривня), тоді як собівартість – 4-5 рублів (2-3 гривні). Через збитки, арешти активів і брак кормів підприємства позбавляються поголів’я – тільки на одній фабриці загинули 150 тисяч курей.
Про це пишуть росЗМІ. В Удмуртії невідомі викинули просто на вулицю близько 3 000 курей-несучок, які загинули, зокрема від голоду.
А на птахофабриці в Новомишастівці (Краснодарський край) близько 150 000 курей залишили без корму, через що птахи почали поїдати одна одну. Причиною стала арештована власність підприємства через борги перед комбікормовим заводом – фабрику виставили на продаж із початковою ціною 280 млн рублів.
За даними Асоціації "Народний фермер", падіння рентабельності спостерігається з весни, ціни почали стрімко падати ще перед Великоднем, але найбільше зниження відбулося наприкінці травня – на початку червня. У червні ціна яйця першої категорії впала до 2 рублів, тоді як собівартість виробництва становить 4-5 рублів. Навіть з незначним підвищенням до 3,5 рубля, більшість підприємств продовжують працювати в мінус.
"Ферми працюють на збиток уже кілька місяців, кормові запаси закінчуються, і ситуація справді критична", — каже Ксенія Сумкова, представниця "Народного фермера" в Чувашії. Ситуацію погіршило перевиробництво, за перше півріччя 2025 року в Росії виробили 16,5 млрд яєць, що на 6,1% більше, ніж у аналогічному періоді 2024 року.
Гендиректор Росптицесоюзу Галина Бобильова пояснила, що ситуацію можна було б стабілізувати через довгострокові контракти з фіксованими цінами, але такі угоди укладають переважно лише з великими виробниками. У Міністерстві сільського господарства визнали, що надвиробництво і ціновий обвал створюють дисбаланс, але наголошують на важливості збереження справедливої ціни як для споживача, так і для виробника.
Водночас фермери очікують, що ситуація стабілізується не раніше осені. Проте вже зараз масове знищення курей демонструє глибину кризи, що охопила російське птахівництво.