Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У супермаркетах часто дурять українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: обман покупців

    Часто охоронці у супермаркетах та магазинах працюють у них за наймом від інших компаній – а тому не представляють ці заклади. Відповідно, вони й не мають права змушувати покупців платити за зіпсований товар. Якщо ж вони все ж таки роблять це, то грубо порушують законодавство. Що є причиною виклику поліції.

    2377_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Про це повідомили експерти "Захисту прав споживачів". Вони зазначили:

    щодо товарів покупцям завжди слід розмовляти лише з продавцями магазину;
    товару із зіпсованою упаковкою не повинно бути у магазині. Відповідно, наявність такого є відповідальністю саме закладу, а не покупця.
    "Охоронці не мають права говорити, що робити з товарами, – часто вони не представляють магазин. Якщо змушують сплатити за зіпсований товар, це грубе порушення багатьох статей Закону України "Про захист прав споживачів". Тому можна звертатися до правоохоронних органів", – йдеться у повідомленні.

    Потрібно вимагати перегляду відео з камер спостереження

    При цьому наголошується: у подібній ситуації покупцю варто активно намагатися довести свою невинуватість. Зокрема, вимагати перегляду відео з камер спостереження.

    Втім, визнається, це може не привести до бажаного результату. У такому разі експерти радять викликати поліцію.

    Касири відмовляються приймати в українців певні гривні та копійки

    Водночас, під приводом того, що нічим давати здачу, касири в супермаркетах чи магазинах можуть відмовитися приймати у покупців ті чи інші купюри та монети. Однак такі дії є порушенням законодавства про захист прав споживачів. А тому в такій ситуації слід подавати скаргу.

    Річ у тім, пояснюють експерти, що касири зобов'язані приймати у покупців банкноти та монети всіх номіналів. Також до їхніх обов'язків входить самостійно стежити за тим, щоб у касі були необхідні для решти гроші.

    Наполеглива відмова касира приймати у покупця гроші є порушенням вимог законодавства щодо захисту прав споживачів. І, відповідно, причиною для складання на нього скарги.

    "Проблема "у мене немає решти" – не ваша, а касира. Якщо касир продовжує говорити так, звертайтеся до керівництва магазину та повідомляйте, що касир перекладає на вас свої обов'язки", – зазначили експерти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми