Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Портрет українських біженців в Німеччині: дослідження

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: біженці, Німеччина

    Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень Інституту Ifo в Мюнхені провів опитування серед українських біженців, які наразі знаходяться у Німеччині щодо перспективи повернення в Україну. Лише п’ята частина респондентів розглядають таку перспективу.

    6939_67744.jpg (.95 Kb)

    Зазначено, що опитування проводили з травня 2022 року по січень поточного року. Публікації результатів останньої, п’ятої хвилі опитувань, ще не було.

    Основна причина втрати надії українців на повернення на батьківщину — затяжна війна.

    Минулого літа 21% біженців, які взяли участь в опитуванні, заявили про бажання повернутися до України.

    Водночас аналогічну відповідь влітку 2022 року давали 46% учасників опитування.

    Наразі бажання залишитися в Німеччині принаймні ще на два роки заявили 77% біженців. Про намір щодо переїзду до іншої країни заявили 2% опитаних.

    На думку експертки з питань дослідження міграції Інституту Ifo в Мюнхені Тетяни Панченко, чим більше часу продовжуватиметься війна, тим більше людей оселяться в Німеччині, працевлаштуються в цій країні, закінчать навчання та встановлять соціальні контакти. Як наслідок, у них не буде стимулу до повернення.

    «Близько половини українців не мають наміру повертатися через два роки війни», — наголосила вона, додавши, що до своїх родин в Україні вже повернулися немало біженців. Причинами, які змусили їх піти на цей крок, стали труднощі з інтеграцією в нове суспільне середовище чи проблеми з житлом.

    Скільки українців планує повернутися додому

    Варіант повернення в Україну розглядає близько третини українських біженців (29%), до того ж умовою для цього вони вважають свою безпеку.

    Не змогли визначитися 28% опитаних. Про конкретні плани мешкати за межами України заявили 39% опитаних.

    Дослідження показало, що змінився і портрет біженця у Німеччині. Якщо впродовж перших років війни до цієї країни приїжджали переважно жінки 30−49 років і діти, то тепер ідеться про жінок і чоловіків та жінок без дітей. Автори звіту наголошують, що чоловіки прагнуть до возз'єднання зі своїми сім'ями в Німеччині.

    Нагадаємо, у Німеччині працюють табори для біженців, які все ще надають притулок українцям. У федеральній землі Баден-Вюртемберг приймальні пункти розподіляють мігрантів на інші регіони, зокрема в Баварію, Рейнланд-Пфальц і Гессен.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми