Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що треба знати про житло і виплати для біженців в Чехії

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Чехія, біженці

    Прихисток у Чехії отримали майже пів мільйона українців. Біженці продовжують обирати цю країну — у 2023 році на отримання тимчасового захисту подалися майже 30 тисяч українців.

    5209_864.jpg (38.55 Kb)

    Про е пише proukrainu.blesk.cz.

    Куди звертатися після приїзду до Чехії

    Після прибуття до Чехії з метою отримання тимчасового захисту слід повідомити міграційні органи Чехії про свій приїзд. Візу тимчасового захисту можна зробити в одному з регіональних центрів допомоги українцям (KACPU).

    У цих центрах оформлюють візу тимчасового захисту терміном до 31 березня 2024 року, у разі потреби допомагають з пошуком житла, отриманням тимчасової матеріальної допомоги, надають безкоштовно медичне страхування на 150 днів. Всі послуги в цих центрах є безкоштовними.

    Громадяни України, які прибувають до Чеської Республіки, зобов’язані упродовж 3 днів після приїзду повідомити про своє місце проживання Поліцію у справах іноземців.

    Які документи треба мати для тимчасового захисту

    Українських біженців у KACPU реєструють за будь-яким документом, що посвідчує особу, навіть протермінованим:

    закордонний паспорт;
    біометричний закордонний паспорт;
    біометрична ID-картка.

    Якщо у біженців немає закордонного, внутрішнього паспорту, спершу треба звернутися до посольства України в Празі чи консульства України в Брно для оформлення тимчасового документу посвідчення особи.

    У подальшому документи треба виготовити у паспортному сервісі в ДП «Документ» у Празі.

    Віза тимчасового захисту в Чехії дає право у будь-який час відвідати або повернутися назад в Україну. Маючи тимчасовий захист, українці також мають право легально працювати в Чехії.

    Якщо українці не хочуть оформяти тимчасовий захист, то можуть перебувати в Чехії 90 днів упродовж 180 днів. В такому разі треба оформити платне медичне страхування.

    Що треба знати про житло і виплати для біженців

    Якщо необхідно знайти тимчасове житло, можна звернутися до регіонального центру допомоги українцям з проханням про розміщення.
    Прага не приймає біженців і направляє у менш завантажені населені пункти. Українців багато також в містах Брно та Плзень.

    Українські біженці, які не працевлаштувалися, мають право на отриманням фінансової допомоги. За перший місяць виплачують 5000 крон (8600 грн) на людину в місяць за умови, що біженець не забезпечений безкоштовним проживання, харчування та основними засоби особистої гігієни. Наступні 5 місяців сума така сама — але треба довести, що немає доходів.

    Із 7-го місяця сума допомоги змінюється: дитина до 18 років отримуватиме 3490 крон, дорослий — 4 860 крон.

    Нагадаємо, що варто знати про ПДР та можливі штрафи за їх порушення:

    1. Штраф за українське водійське посвідчення.Водії, прибувши у Чехію, мають замінити посвідчення, у разі невідповідності зразку, передбаченому Конвенцією про дорожній рух. Розмір штрафу за таке порушення — 25 тисяч крон (у перерахунку в гривню — близько 37 тисяч гривень) та заборона на керування автомобілем на один рік.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми