Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці зменшили закупівлі алкоголю

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: алкоголь

  За результатами 2022 року вартість імпортних алкогольних та безалкогольних напоїв в Україні становила 490 млн дол., що на 32% менше від показника 2021 року в 719 млн дол.

  0666_1098_3439_vodka.jpg (29.71 Kb)


  Про це повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції «Інституту аграрної економіки» Богдан Духницький.
  За його словами, основну частку у структурі вітчизняних закупівель продукції цієї групи минулого року традиційно зайняли алкогольні напої з концентрацією спирту менше 80%. Це переважно віскі, бренді, коньяк, горілка, ром, лікери та солодкі наливки, яких було імпортовано близько 61 тис. тонн на загальну суму 191 млн дол.
  Зокрема, виноградних та інших вин завезено 56 тис. тонн вартістю 136 млн дол.
  Водночас імпорт натуральних та мінеральних вод минулого року становив 203 тис. тонн на суму 107 млн дол., а солодового пива — 63 тис. тонн вартістю 55 млн дол.
  Експерт зазначив, що основними постачальниками різних напоїв в Україну минулого року стали країни Євросоюзу. Вони забезпечили 63% вартісних обсягів імпорту.
  При цьому на загальні поставки цієї продукції з:
  Італії припало 13,5% вартості імпорту,
  Польщі — 12,2%,
  Великобританії — 11,4%,
  Грузії — 11%,
  Німеччини — 7,1%,
  Франції — 5,1%,
  Іспанії — 4,1%,
  Бельгії — 4%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми