Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які помилки допускають українці у Чехії

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ЄС, суспільство

    На сьогодні в Чехії перебуває чимало іноземців (серед яких і українці), які є власниками дозволів на постійне проживання. І такі мігранти, після не одного року проживання в країні, все ще допускають кілька поширених помилок.

    7520_769.jpg (50.02 Kb)

    Так, після приїзду до Чехії і отримання посвідки на постійне проживання, мігранти часто забувають, наприклад, стежити за терміном дії своїх документів.
    5 головних помилок іноземців з посвідкою на постійне проживання у Чехії
    1. Іммігранти плутають поліцію для іноземців із Міністерством внутрішніх справ
    Іноземці в Чехії часто плутають поліцію для іноземців і МВС (OAMP). Водночас з 1 січня 2011 року заяви на видачу та продовження посвідки на проживання у Чехії приймає лише міністерство.
    2. Не проживають за вказаною в заяві адресою
    Багато іноземців у Чехії вважають, що не обов’язково жити за тією адресою, яка була вказана у заяві. Насправді це також може стати приводом відмови у видачі посвідки на проживання.

    Крім того, іноземні громадяни часто купують підтвердження про проживання, яке пропонують багато агентств та посередників. Це вважається порушенням закону.
    3. Забувають повертати прострочені біометричні карти
    Відповідно до закону № 326/199Sb (§ 103/i) іноземці повинні вчасно повернути недійсні особисті документи (передусім, біометричні карти). Прострочену біометричну карту потрібно повернути без затримок.
    Адміністративні органи виділяють іммігрантам на повернення карти досить великий термін — 30 днів. Максимальний штраф за прострочення — 5000 крон.
    4. Не повідомляють вчасно про важливі зміни
    Якщо ви змінили адресу проживання або змінили дані в особистих документах, необхідно вчасно повідомити адміністративні органи. За прострочення також можна отримати штраф.

    Так, про зміну адреси потрібно повідомляти до 30 днів з моменту зміни, якщо за новою адресою ви плануєте жити більше, ніж 30 днів.
    Якщо у вас змінилися особисті дані в документах або втратили чи пошкодили біометричну карту, про це також потрібно повідомити до 3 робочих днів.
    5. Не знають, для чого потрібна проміжна віза / візова наклейка
    Проміжна віза потрібна для виїзду за кордон, коли ви чекаєте на розгляд вашої заяви. Офіційно вона називається «візова наклейка».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми