Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Які товари не підлягають обміну та поверненню до магазину

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: повернення товару

    Кабінет міністрів затвердив новий перелік товарів, які не підлягають обміну та поверненню. До нього увійшли, зокрема, харчові продукти, лікарські засоби тощо.

    2700_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Він зазначив: водночас постанова Кабміну від 19.03.1994 №172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів" визнана такою, що втратила чинність.

    "Затверджено, відповідно до частини пʼятої статті 5 ЗУ від 10.06.2023 №3153-IX "Про захист прав споживачів", перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню)", – йдеться у повідомленні.

    Які товари покупці не можуть повернути чи обміняти

    Загалом до нового переліку товарів, які покупці не можуть повернути чи обміняти, входить одразу низка позицій. Зокрема:

    харчові продукти;
    лікарські засоби;
    засоби особистої гігієни;
    косметична продукція та мийні засоби.
    При цьому наголошується: всі ці товари неможливо буде повернути або обміняти "без захисного пакування, яке перешкоджає вільному доступу до таких товарів".

    Також до списку увійшли товари, "нарізані чи розкроєні під розмір, визначений споживачем".

    У супермаркетах можуть обважити

    Водночас у супермаркетах та інших закладах торгівлі можуть обважувати своїх покупців. Для цього використовуються ваги, які не пройшли повірки. Однак це є порушенням прав споживача, а тому покупці можуть звертатися зі скаргою до Держпродспоживслужби чи суду.

    "Купуючи товар, що підлягає зважуванню, звертайте увагу, чи засоби вимірювальної техніки мають повірне тавро. Якщо ні, то покупець має право вимагати у продавця документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки", – розповіли експерти.

    Якщо ж товар продається на ринку, наголошується, що можна звернутися до його адміністрації – щоб та надала вимірювальні прилади. Адже за правилами торгівлі на ринках "адміністрація зобов'язана забезпечувати продавців засобами вимірювальної техніки".

    Якщо справність вимірювального приладу не підтверджена, ваші права як споживача виявляються порушеними. У зв'язку з цим можна звернутися:

    до Держпродспоживслужби;
    до суду.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми