Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яка зараз ситуація на українському ринку праці

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок праці

    Наразі найбільший попит на українському ринку праці зафіксований на комп’ютерних та електричних інженерів.

    8084_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Про це свідчать результати дослідження «Ринок праці інженерів та робітників з професійно-технічною освітою», яке провели експерти Київської школи економіки.

    Брак кандидатів — найбільша проблема набору працівників, особливо серед інженерних та кваліфікованих робітничих професій, сказано в дослідженні.

    Попит на технічних фахівців на ринку праці
    Найбільше інженерів шукали в галузі промисловості та ІТ. Інженери та робітники з професійно-технічною освітою складають 10% і 22% всіх вакансій у вибраних галузях відповідно.

    Перелік найбільш затребуваних інженерів:
    System/Network Administrator;
    Інженер-конструктор;
    Інженер-енергетик та головний енергетик;
    Інженер;
    Full-stack developer;
    DevOps;
    Інженер-електронік;
    Інженер-програміст.

    Найбільше інженерів шукають в Києві, Дніпропетровській та Львівській областях. Найбільший запит зараз на інженерів зі знаннями комп’ютреної та електричної інженерії.
    За прогнозом аналітиків, за 5 років зросте затребуваність інженерів із знаннями механічної інженерії, а також ШІ, великі дані та кібербезпека.
    «Брак програмістів із специфічними галузевими знаннями у промисловості та обороні виділяється як проблема також і в Україні», — сказано в дослідженні.

    Частка безробітних
    Найбільше безробітних серед класичних інженерних спеціальностей у віці — старше 35 років. Це може бути однією з цільових груп для навчання.

    Інакша ситуація серед інженерів у сфері комп’ютеризації. Значно більша частка безробітних серед молоді (18−34 роки). Це потенційна група для програм з підвищення кваліфікації серед цієї категорії інженерів.
    Також у таких сферах як інженерні професії та кваліфіковані технічні робітники зайнятість жінок ще менше: у таких секторах, як будівництво, добувна промисловість, сільське господарство, енергетиці (від 17 до 35%).
    Нагадаємо, щоб допомогти бізнесу розв’язати проблему нестачі кадрів, Мінекономіки та Державна служба зайнятості працюють над посиленням в 5−10 разів потенціалу центрів профтехосвіти, які готують фахівців на запит роботодавців.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми