Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Як війна скоротила зарплати українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата

    Work.ua презентував перше в Україні масштабне дослідження зарплат у воєнний період залежно від посади, рівня професіоналізму, статі та знання англійської мови. В опитуванні взяли участь 600 роботодавців та 20 000 працівників, що працюють на найпоширеніших посадах.

    8126_2354360.jpg (62.66 Kb)

    Вплив війни на ринок праці: 30% респондентів втратили роботу
    Епідемія коронавірусу та війна вплинули на кількість респондентів, які працюють віддалено (16%) або в гібридному форматі (22%). Проте через специфіку посади 62% опитаних працює в офісі, магазині, аптеці тощо. Майже 18% учасників опитування через війну змінили місто чи країну проживання.
    Негативний вплив війни відчули на собі 30% респондентів, яких скоротили чи звільнили (19%), або закрилася сама компанія (11%). Та більшість роботодавців зберегли робочі місця своїм працівникам:
    33% респондентів відповіли, що компанія спочатку призупинила свою діяльність, але потім працівники повернулися до роботи;
    27% опитаних розповіли, що війна ніяк не вплинула на їхню зайнятість.

    Портрет сучасного працівника: що вище освіта, то вище зарплата
    Переважна більшість персоналу — 93% — працює в українському бізнесі. При чому дві третини роботодавців — компанії з історією більше, ніж 10 років.
    Українські працівники — освічені люди. Більшість респондентів мають вищу освіту:
    66% закінчували інститути, академії, університети;
    25% мають професійно-технічну освіту;
    9% мають середню освіту та навчалися у школах, ліцеях і гімназіях.
    Загалом спостерігається взаємозв’язок між освітою й розміром зарплати. Наприклад, продавці-консультанти з вищою освітою отримують вищу зарплату.

    Така ж тенденція спостерігається серед агрономів.

    Майже половина респондентів вивчали англійську мову і володіють нею на елементарному рівні й вище. Трохи більш як 6% з них знають мову на високому рівні:
    Beginner (початківець) — 32%;
    Не вивчав(-ла) — 23%;
    Elementary (елементарний) — 22%;
    Intermediate (середній) — 16%;
    Upper-Intermediate (вище середнього) — 5%;
    Advanced (просунутий) — 1%;
    Proficient (досконале володіння мовою) — 0,3%.
    При цьому рівень зарплати може бути напряму пов’язаний зі знанням мови, бо дає спеціалісту змогу працювати з іноземними клієнтами. Нижче проілюстровано зв’язок між рівнем зарплати та рівнем знання англійської на прикладі менеджерів з продажу / менеджерів по роботі з клієнтами.
    Найвищі зарплати у менеджерів з продажу з рівнем англійської Proficient та Advanced. Щоб отримувати більше, треба володіти мовою досконало або на просунутому рівні. Усі інші рівні не дають суттєвих переваг.

    Зарплати очима працівників: у чверті опитаних зарплата не змінилася
    На запитання «Як війна вплинула на вашу зарплату?» чверть опитаних зазначили, що зарплата не змінилася, а в 16% — скоротилася незначно. Водночас у 3% респондентів зарплата збільшилася. Серед негативних наслідків війни — скорочення працівників (19%) та значне скорочення зарплат (36%).

    Примітно, що майже десята частина компаній прив’язала зарплати до курсу іноземної валюти, решта — продовжує платити зарплати у гривні незалежно від курсових коливань.
    Більшість працівників (65%) не отримують бонуси за свою роботу. У решти працівників найпопулярніший вид бонусу — до 20% від зарплати (це 16% респондентів).
    Крім того, багато опитаних (71%) повідомили, що оформлені офіційно та працюють за трудовою книжкою. Як ФОП оформлені 5% працівників, за цивільноправовим або трудовим договором влаштовані 1% працівників. Не мають офіційного працевлаштування 22% опитаних.
    Майже дві третини респондентів мають 24 і більше календарних днів відпустки на рік. У 12% працівників відпустка складає 15-24 дні, 5% мають змогу відпочивати 5-10 днів і 2% опитаних вказували найкоротшу відпустку — до 5 днів.
    Найпопулярніша складова соцпакета — оплата лікарняних: 51% респондентів відмітили її наявність. У 15% учасників дослідження взагалі немає соцпакета. Решта опитаних зазначили, що їхній соціальний пакет складається з:
    медичного страхування — 14%;
    оплати додаткової освіти — 5%;
    курсів англійської мови — 3%;
    оплати/компенсації занять спортом — 3%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми