Робота. Зарплата. Пенсії, ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Українців залишатимуть без субсидій

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: субсидії

    Найбільше неофіційно працюючих співробітників в сільському господарстві, будівництві, торгівлі і промисловості.

    2612_subsidii.jpg (63.6 Kb)

    Кожен п'ятий українець працює неофіційно і не платить податків зі своїх доходів. Бюджет країни недоотримує мінімум 42,5 мільярда гривень щорічно.

    Чи можна подолати "тіньову зайнятість" і чому українці все частіше вибирають отримувати зарплату "в конверті", дізналися "Сьогодні".

    Людей, які працюють неофіційно – чи не третина країни. Це дані Міністерства економіки. Насправді цифра може досягати і 40%. За цими показниками – Україна, на жаль, лідер в Європі. Всього працює майже 16 млн осіб. Тих, хто влаштований без трудової, – понад три мільйони.

    "Це також проблема і для "білих роботодавців", які працюють повністю за законом. Тому що це недобросовісна конкуренція. Роботодавець, який використовує незадекларовану працю, однозначно оптимізує свої витрати і вартість його робіт і послуг поза конкуренцією з роботодавцями, які працюють повністю в білу", – каже заступник голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегенера.

    Насправді – проблема тіньової зайнятості – не тільки питання роботодавців або держави – кажуть в Європейській бізнес асоціації. Відповідальність лежить і на самих робітниках, які, дуже часто вибирають гроші.

    "На сьогоднішній момент деякі співробітники не хочуть отримувати зарплату в білу, тому що якщо вони будуть таким чином її отримувати, вони можуть втратити субсидії, які вони можуть отримувати від держави", – каже виконавчий директор європейської бізнес асоціації Ганна Дерев'янко.

    Уже місяць, як держава взялася за перевірки на підприємствах. За одного нелегального працівника – роботодавець заплатить 60 000 гривен штрафу, за повторне порушення – 180 000.

    Масштабні перевірки бізнесу
    В Україні у кожного третього підприємства, яке перевірила Державна служба України з питань праці, виявили проблеми з трудовим законодавством.

    Насамперед перевіряльники приходять в компанії, коли:

    кількість працівників не відповідає обсягам виконаних робіт;
    роботодавці не подають до ПФУ відомостей про прийом на роботу співробітників (в т. ч. відсутність найманих працівників у торговців підакцизними товарами);
    різко (на 20% і більше) зросла кількість співробітників, які працюють неповний робочий день;
    фізособи працюють за цивільно-правовим договором з одним роботодавцем більше року;
    у роботодавця 30% і більше співробітників працюють за цивільно-правовими договорами;
    протягом року скорочено 10% і більше персоналу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми