Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес спіткав гострий кадровий голод

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: дефіцит кадрів, бізнес

    Бізнес в Україні масово скаржиться на нестачу працівників – 57% компаній мають труднощі з підбором персоналу. Найбільше шукають кваліфікованих спеціалістів і некваліфікованих робітників для стабільної роботи в умовах воєнного часу.

    3786_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Про це повідомляє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. В Україні зберігається одна з ключових проблем для підприємств – дефіцит робочої сили.

    Проте результати опитування демонструють позитивну динаміку, лише 57% компаній повідомили про труднощі з наймом персоналу – це найнижчий показник за останні пів року. Бізнесу продовжує бути складно знайти як кваліфіковану, так і некваліфіковану робочу силу.

    Частка підприємств, які не можуть закрити вакансії спеціалістів, зросла до 47,8%, а тих хто шукає некваліфікований персонал – до 36,3%. Головними причинами залишаються мобілізація та виїзд працівників за кордон, що особливо впливає на стабільність кадрової політики компаній.

    Попри це, 57% респондентів назвали дефіцит кадрів серйозною проблемою – і хоча це все ще високий показник, він свідчить про деяке покращення порівняно з попередніми місяцями. З жовтня 2024 року таких позитивних зрушень не фіксували.

    Окрім нестачі персоналу, бізнес стикається і з іншими бар'єрами. На другому місці серед основних проблем – небезпека ведення діяльності (54%), а на третьому – зростання вартості матеріалів та сировини (43%). Водночас компанії стали менше скаржитися на перебої з електропостачанням, лише 6% респондентів згадали про цю проблему, що стало найнижчим показником із вересня 2022 року.

    Зменшилась також частка підприємств, які відзначають падіння попиту на продукцію – у квітні таких було 28% проти 32% раніше. Незважаючи на складні умови, бізнес демонструє обережний оптимізм. Індекс відновлення ділової активності (ІВДА) у квітні залишився майже незмінним – 0,13 проти 0,12 у березні, але важливо, що зростає частка підприємств, які очікують на розширення. Індекс очікуваних змін зріс з 0,11 до 0,15.

    У виробничому секторі покращились показники: частка компаній, які нарощують обсяги виробництва, зросла до 26,2%. Збільшились і обсяги експорту – індекс змін у цій сфері піднявся до 0,23, досягнувши найвищого рівня з початку повномасштабного вторгнення.

    Більшість підприємств мають нейтральне ставлення до економічної політики уряду (63%), проте частка тих, хто оцінює її позитивно, зросла вдвічі – з 2% у березні до 4% у квітні. Негативну оцінку висловили 24%, а ще 10% не визначилися з позицією.

    Також спостерігається зниження цінового тиску, адже все менше компаній повідомляють про зростання вартості сировини та готової продукції, а очікування подальшого подорожчання залишаються стриманими. Також спостерігається зниження цінового тиску: менше компаній повідомляють про зростання вартості сировини та готової продукції, а очікування подальшого подорожчання залишаються стриманими.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми