Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес спіткав гострий кадровий голод

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: дефіцит кадрів, бізнес

    Бізнес в Україні масово скаржиться на нестачу працівників – 57% компаній мають труднощі з підбором персоналу. Найбільше шукають кваліфікованих спеціалістів і некваліфікованих робітників для стабільної роботи в умовах воєнного часу.

    3786_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Про це повідомляє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. В Україні зберігається одна з ключових проблем для підприємств – дефіцит робочої сили.

    Проте результати опитування демонструють позитивну динаміку, лише 57% компаній повідомили про труднощі з наймом персоналу – це найнижчий показник за останні пів року. Бізнесу продовжує бути складно знайти як кваліфіковану, так і некваліфіковану робочу силу.

    Частка підприємств, які не можуть закрити вакансії спеціалістів, зросла до 47,8%, а тих хто шукає некваліфікований персонал – до 36,3%. Головними причинами залишаються мобілізація та виїзд працівників за кордон, що особливо впливає на стабільність кадрової політики компаній.

    Попри це, 57% респондентів назвали дефіцит кадрів серйозною проблемою – і хоча це все ще високий показник, він свідчить про деяке покращення порівняно з попередніми місяцями. З жовтня 2024 року таких позитивних зрушень не фіксували.

    Окрім нестачі персоналу, бізнес стикається і з іншими бар'єрами. На другому місці серед основних проблем – небезпека ведення діяльності (54%), а на третьому – зростання вартості матеріалів та сировини (43%). Водночас компанії стали менше скаржитися на перебої з електропостачанням, лише 6% респондентів згадали про цю проблему, що стало найнижчим показником із вересня 2022 року.

    Зменшилась також частка підприємств, які відзначають падіння попиту на продукцію – у квітні таких було 28% проти 32% раніше. Незважаючи на складні умови, бізнес демонструє обережний оптимізм. Індекс відновлення ділової активності (ІВДА) у квітні залишився майже незмінним – 0,13 проти 0,12 у березні, але важливо, що зростає частка підприємств, які очікують на розширення. Індекс очікуваних змін зріс з 0,11 до 0,15.

    У виробничому секторі покращились показники: частка компаній, які нарощують обсяги виробництва, зросла до 26,2%. Збільшились і обсяги експорту – індекс змін у цій сфері піднявся до 0,23, досягнувши найвищого рівня з початку повномасштабного вторгнення.

    Більшість підприємств мають нейтральне ставлення до економічної політики уряду (63%), проте частка тих, хто оцінює її позитивно, зросла вдвічі – з 2% у березні до 4% у квітні. Негативну оцінку висловили 24%, а ще 10% не визначилися з позицією.

    Також спостерігається зниження цінового тиску, адже все менше компаній повідомляють про зростання вартості сировини та готової продукції, а очікування подальшого подорожчання залишаються стриманими. Також спостерігається зниження цінового тиску: менше компаній повідомляють про зростання вартості сировини та готової продукції, а очікування подальшого подорожчання залишаються стриманими.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Українці можуть відкрити бізнес в Польщі: що для цього потрібно Українці можуть відкрити бізнес в Польщі: що для цього потрібно
    Найпоширенішою формою бізнесу, яку вибирають українці в Польщі - аналог українського ФОП (Jednoosobowa Działalność Gospodarcza, JDG). Я...
    Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами
    Коли потрібні гроші «на вчора», звернення до мікрофінансової організації (МФО) — один із варіантів. Але тут важливо не потрапити в х...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми