Податки та законодавство, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Ще одна офіційна робота для ФОПів: чи це легально

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ФОП, робота

    Трудові відносини в Україні регулюються відповідним законодавством. Трапляється, що людина звільняється з основної роботи, відкриває ФОП, а потім хоче працювати у іншого роботодавця. Тому важливо знати, чи може бути ФОП основним місцем роботи та чи може працювати підприємець на умовах зовнішнього сумісництва.

    5593_narada.jpg (39.39 Kb)

    Про це розповів адвокат Андрій Карпенко на порталі b2bconsult.

    Адвокат зауважує, що побутує думка, нібито підприємницька діяльність — це є основна робота.
    «І мовляв, тому ФОПа можна брати на роботу лише як сумісника. Це абсолютно хибна точка зору. Бо такі поняття як „основне місце роботи“ та „сумісництво“ — це про роботу на підставі трудового договору. Підприємництво тут ні до чого. Тож якщо воно від чогось і залежить (приймати людину як за основним місцем роботи, чи як за сумісництвом), то явно не від наявності ФОП-статусу», — роз’яснив експерт.
    Карпенко стверджує, що людина, яка має статус ФОП, рівноцінно може працевлаштуватися як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

    «Підприємництво — це не робота за наймом. Це самостійна систематична господарська діяльність, яка ведеться на власний ризик (ст. 42, 55 господарського кодексу). І хоча підприємець забезпечує себе роботою самостійно, проте він ні з ким не перебуває у трудових відносинах і сам для себе роботодавцем не вважається», — сказав він.
    Експерт додає, сумісництво — це виконання працівником крім своєї основної іншої регулярно оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві або в установі (або у роботодавця-фізособи) за наймом.
    «Іншими словами, підприємець може у вільний від підприємництва час улаштуватися на роботу за наймом. Але це буде його основним місцем роботи. Тільки ставши найманим працівником, він зможе влаштуватися також і сумісником (якщо у нього вистачить на це часу і сил)», — резюмував Карпенко.
    Нагадаємо, основна відмінність між найманим працівником та ФОП полягає в способі оформлення їх правовідносин з роботодавцем/замовником.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми