Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Міністр оборони обґрунтував зниження призовного віку

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: призовний вік, мобілізація

    Верховна Рада України знизила граничний вік призову на строкову військову службу з 27 до 25 років. Розповідаємо, яких змін чекати військовозобов'язаним чоловікам.

    6260_1556035560_atoo.jpg (52.19 Kb)

    Як ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту, до цього часу на строкову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни, яким до дня відправлення до військових частин виповнилося 18 років, і старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

    При цьому на військовий облік військовозобов'язаних підлягають взяттю громадяни, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

    Також там уточнюється, що під час дії правового режиму воєнного стану в Україні немає необхідності в тривалому перебуванні громадян до 27-річного віку на військовому обліку призовників.

    Навіщо знижено призовний вік: пояснення міністра оборони

    Міністр оборони Олексій Резніков обґрунтував зниження віку призову необхідністю поповнення мобілізаційного резерву. Раніше граничний призовний вік становив 27 років. Якщо чоловікові виповнювалося 27 років, і він не служив в армії, то мобілізувати його примусово не могли.

    Після того як закон було змінено, чоловіків віком від 25 до 60 років навіть без досвіду військової служби зможуть примусово мобілізувати у воєнний час.

    Законопроєкт дозволив розширити коло осіб, які можуть бути мобілізовані, за рахунок призовників віком 25 і 26 років, які раніше мобілізації не підлягали.

    Що кажуть юристи

    Як стверджують деякі юристи, зміни принципово нічого не змінять, оскільки під час загальної мобілізації можуть призвати будь-якого повнолітнього чоловіка.

    Варто зазначити, що стаття 23 Закону «Про мобілізацію» не містить згадок про призовний вік. Є лише уточнення про часткову мобілізацію — від неї звільняються військовозобов'язані, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені в запас.

    Кого можуть призвати на фронт

    Під час загальної мобілізації призвати на військову службу можуть усіх військовозобов'язаних громадян України віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для відстрочки або виключення з обліку.

    Однак, згідно із законом, відстрочку можуть отримати, зокрема:

    заброньовані працівники (не всі професії);
    чоловіки з інвалідністю;
    батьки, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей;
    батьки-одинаки;
    батьки дитини з інвалідністю та тяжкохворої дитини;
    батьки, які виховують повнолітню дитину з інвалідністю I-II групи;
    опікун дружини, батьків (своїх або дружини) з інвалідністю або важким захворюванням;
    опікун недієздатної особи або людини з інвалідністю;
    чоловіки, які мають неповнолітню дитину, якщо їхня дружина проходить військову службу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми