Податки та законодавство, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

"Податкова в смартфоні": деталі нововведення

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки

    Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев оприлюднив концепт «Податкової в смартфоні» і запрошує всіх зацікавлених до його обговорення.

    6860_narada.jpg (39.39 Kb)

    План з діджиталізації податкової служби на 2023 рік Гетманцев оприлюднив у Телеграмі.
    На 2023 рік передбачено такі зміни:
    Модернізація контакт-центру ДПС — пошук та усунення слабких місць, зв’язок у режимі реального часу, зменшення часу очікування відповіді.
    Інтерактивна база навчання для платників податків — створення онлайн-університету, максимальний рівень навчання протягом двох тижнів, диджиталізація професійного розвитку податківців, розробка програм підвищення кваліфікації для працівників ДПС.
    Розширення функціонування е-кабінету платника податків — зручний інтерфейс, переведення послуг в електронний формат, інтеграція з усіма держреєстрами, створення профілю платника, можливість подання заяви про відстрочку податкового боргу.
    Підвищення культури добровільного декларування — автоматичне передзаповнення декларацій про майновий стан та доходи фізосіб, декларацій для ФОП на загальній та спрощеній системі оподаткування.
    «Smart ФОП» — формат спрощеної системи оподаткування, коли підприємець після реєстрації через «Дію» (3 група, без працівників, неплатник ПДВ) надалі тільки працює та розвиває бізнес, а банк утримує за нього податки (5% єдиного податку, мінімальний ЄСВ) , надає доступ ДПС до даних страхування коштів).
    Е-аудит (SAF-T) — електронний стандарт звітності для обміну даними бухобліку, формує профіль платника податків. Перед поданням декларації можна перевірити її через програмне забезпечення податкової та усунути неточності.
    Е-акциз — електронний контроль за обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Електронну марку акцизного податку наноситимуть на товар у вигляді QR-коду. Через «Дію» можна буде перевірити товар щодо сплати податків.
    Автоматизація роботи з Big Data для аналізу ризиків трансфертного ціноутворення (ТЦО) — удосконалення ризикорієнтованих підходів, підвищення швидкості аналізу, формування історичного архіву даних.
    Впровадження CRS та автоматичний обмін міждержавними звітами — щорічний обмін даними, фінустанови збирають інформацію про фінансові рахунки фізосіб та нерезидентів. Зазначена інформація дає можливість ідентифікувати власника, фінустанову та вартість активів, що зберігаються.
    Розвиток системи обміну даними РРО — впровадження аналітичної частини системи обліку даних (СОД) РРО, використання даних РРО в аналітичній діяльності, створення механізму контролю за оборотом товарів та обсягами доходів.
    За словами Гетманцева, концепт «Податкової в смартфоні» вже викликав неабияку зацікавленість серед бізнесу. Депутат запрошує до його обговорення всіх зацікавлених.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми