Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Аналіз ринку нерухомості в Україні за червень місяць

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ринок нерухомості

    Київ традиційно залишається найдорожчим містом для оренди квартири.

    1787_383594695.jpg (51.94 Kb)

    У червні ринок нерухомості продемонстрував змішані тенденції. Попит на первинне житло знизився майже у всіх регіонах, вторинне продовжує дорожчати, а ринок оренди стабільно зростає з суттєвими регіональними відмінностями. Про це йдеться в дослідженні DIM.RIA.

    Первинний ринок
    Зазначається, що ціни на первинному ринку в більшості регіонів демонструють стабільність. Ціни впродовж місяця коливались в межах кількох відсотків. Київ утримує лідерство за вартістю квадратного метра - 1 407 доларів за квадратний метр. Найдешевші новобудови у прифронтових регіонах: Запорізькій та Сумській областях.

    При цьому інтерес до новобудов знизився майже в усіх регіонах. Найбільше падіння зафіксовано у Чернігівській (-29%), Житомирській (-27%) та Волинській (-25%) областях. Значне зростання попиту з достатньою вибіркою даних для аналізу спостерігається тільки в Закарпатській області (+19%).

    Вторинний ринок
    Найбільше зростання кількості оголошень про продаж вторинного житла у червні спостерігалось у Сумській та Чернігівській областях, а також у Києві. У західних регіонах країни впродовж місяця зафіксовано падіння пропозиції.

    За даними маркетплейсу, впродовж червня вартість вторинного житла продовжує зростати майже по всій України. Херсонська область демонструє найшвидше зростання цін (+8%), хоча залишається найдешевшою.

    При цьому найдорожче житло у столиці. Тут вартість однокімнатної квартири в Києві сягає 93,3 тис. доларів. У розрізі районів - Печерський залишається найдорожчим (понад 140 тис. дол.), а Деснянський - найдоступнішим (50 тис. дол.).

    Значний спалах попиту на вторинну нерухомість зафіксовано у Тернопільській (+35%), Сумській (+28%) та Івано-Франківській (+13%) областях.

    Ринок оренди
    "У червні ринок оренди продовжує демонструвати значні відмінності між західними, центральними та прифронтовими регіонами. Найбільше нових оголошень з'явилось у Сумській (+79%) та Чернігівській (+60%) областях. Однак за кількісними показниками ці регіони мають одні з найнижчих пропозицій на ринку. Натомість у Запорізькій та Волинській областях у червні кількість пропозицій зменшилась на 22%. У Києві падіння склало 3% у порівнянні з травнем", - йдеться в дослідженні.

    Зазначається, що Київ традиційно залишається найдорожчим містом для оренди. У столиці середня вартість оренди в червні склала 18,4 тис. грн. У розрізі однокімнатних квартир тривалий час найдорожчим районом був Печерський, однак у червні лідером став Шевченківський район із середньою вартістю в 23,3 тис. грн. Найдешевшим залишається Деснянський район - 10,2 тис. грн.

    У більшості регіонів України ціни на оренду коливаються у межах кількох відсотків. Винятками є Полтавська, Запорізька, Миколаївська (зростання на 7%), Кіровоградська (-27%), Закарпатська (-8%) області.

    Згідно даних аналітичного центру, у червні користувачі ще більш активно шукали нерухомість в оренду. Зацікавленість спостерігається абсолютно у всіх областях України. Співвідношення кількості оголошень про оренду та кількості відгуків на них у червні в Києві становить 1:7, а от у більшості областей ці показники відрізняються у рази: найвищий дисбаланс у Черкаській - 1:52.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми