Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи є шанс розбагатіти на українських копійках

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: нумізмати, старі монети

  Імовірність розбагатіти на українських монетах, які НБУ виводить з обігу, вкрай низька. Річ у тім, що вони були випущені великими тиражами і зі звичайних матеріалів, а тому дорогими та колекційними не стануть.

  0223_c6bc9dd-0.jpg (140.51 Kb)

  Про це розповів редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач. Він пояснив, що:

  цінуються лише монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота;
  рідкісні екземпляри.
  Звичайні ж обігові українські монети скарбом не стануть – через свою "простоту" і масовість. Ба більше, не стануть вони рідкісними навіть після часу - з тих же причин.

  "Часто надсилають на оцінку 25 копійок. А їхній тираж був 50 із чимось мільйонів штук. Це, грубо кажучи, по одній монеті на людину. І якщо зайти в групи оцінки монет – то там дійсно, кожен перший їх надсилає. ... Але це звичайна монета, вона не коштуватиме дорого. Навіть сторічної давності монети не всі чогось коштують", – зазначив експерт.

  Він констатує: 99,9% монет – абсолютно звичайні. А щоб знайти бодай наскількісь вартісну, колекціонерам треба перебрати цілу гору копійок. При чому, в прямому сенсі.

  "За відгуками нумізматів, потрібно передивитися 2-3 кілограми монет. А то й більше. І так можна як знайти дешевенькі монети – вартістю до 100 гривень, наприклад, – так і взагалі нічого не знайти", – підкреслив Ткач.

  Які монети виводять з обігу

  Нацбанк виводить з обігу одразу кілька номіналів копійок, випущених до 2003 року. Зокрема:

  1 копійку;
  2 копійки;
  5 копійок;
  25 копійок.

  Причина цього – оптимізація номінального ряду, спрямована на підвищення захисту та якості грошей та спрощення готівкових розрахунків. Втім, точну дату цього поки що не визначено. Як розповіли в самому НБУ, ці монети можна буде обміняти:

  до кінця дії воєнного стану;
  протягом трьох місяців після його припинення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми