Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Скільки коштують Україні повітряні тривоги: сума шокує

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: повітряні тривоги, збитки

    Якщо припустити, що під час повітряної тривоги зупиняється половина економіки, збитки за одну добу тривоги умовно становитимуть 9 млрд грн.

    39_mznyj2-c1200x630x50px50p-c1200x630x50px50p-9bffd5fe3b82eac8723c7967b9d0.jpg (38.09 Kb)

    Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

    За його словами, ще рік тому в Україні збитки від повітряних тривог складали 7 млрд грн на день.

    «Якщо рахувати збитки у прив’язці до ВВП — вони постійно збільшуються. Але тут треба враховувати номінально зростаюче ВВП, яке за оцінками НБУ, цього року становитиме 6,63 трлн грн. Якщо припустити, що під час тривоги зупиняється половина економіки, збитки за чисту добу тривоги умовно становитимуть 9 млрд грн», — зазначив Гетманцев.

    Він уточнив, що такий підхід до розрахунків є приблизним і може змінюватися по регіонах. На приблизність розрахунків впливає й те, що значна частина тривог припадає на нічний час.

    Однак, як підкреслив Гетманцев, оцінити орієнтовний масштаб втрат у валовій доданій вартості все ж можна.

    Який удар для бюджету?

    «Всі податки по зведеному бюджету (разом з ЄСВ) займають близько третини ВВП (у 2022 році - 34% ВВП). Тому, якщо говорити про податки, то втрати від зупинення економічної діяльності для бюджету складають — 3 млрд грн на добу вимушеного простою», — підкреслив Гетманцев.

    Він зауважив, що якщо взяти мінімальну сумарну тривалість тривог у 2 доби на місяць, втрати зведеного бюджету і пенсійного фонду можуть сягати 6 млрд грн на місяць.

    Гетманцев зауважив, що це значна сума і для її розуміння навів планові цифри фінансування:

    дошкільна освіта — це 4,4 млрд грн/місяць;
    середня освіта — 13 млрд грн/місяць;
    програми медичних гарантій — 14 млрд грн/місяць.

    Однак, на думку Гетманцева, неправильно зводити питання тривог лише до негативного економічного ефекту.

    «Тривоги — це питання безпеки та людських життів, а вже потім — збитків. Українці на другому році війни навчились самі для себе класифікувати небезпеку, виставляючи умовні маркери. Але очевидно, що ризики реальні і „тренувальний“ політ МіГ-31К може закінчитися пуском ракет», — підкреслив Гетманцев.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми