Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

На що має право покупець в супермаркеті

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: супермаркети, права покупця

  В Україні в магазинах та супермаркетах використовують десятки схем для того, щоб обдурити покупців. Серед головних хитрощів: продаж неякісного товару, маніпуляція з цінниками та вагою товару. Про те, як захистити себе від найпоширеніших схем, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

  4453_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  На що має право покупець та як супермаркети порушують правила

  Цінники та товар за обіцяною вартістю. За законом, українець має право купити товар за тією ціною, яка вказана на прилавку. Тому якщо на касі називають іншу ціну, покупець має право вимагати продати товар за ціною із торгового залу.

  Які схеми використовують із цінами:
  товар зважують із тарою. У такому разі українцям доводиться платити, наприклад, не лише за делікатес, а й за пластикову тару вартістю делікатесу. Покупець має право вимагати зважити товар без урахування ваги тари.

  використовують брехливі знижки та акції. Часто для маніпуляції покупцям "акційні товари" продаються за ціною, яка відрізняється від звичайної і навіть вище.

  Якість продуктів та правильне зберігання. За правилами, всі продукти повинні зберігатися в тих умовах, які вказані на етикетці. При цьому заборонено продавати зіпсовану та прострочену продукцію (навіть, якщо її вартість знизили).

  Які схеми використовують:
  продукцію, термін придатності якої минув, продають зі знижкою. Такі дії заборонені законодавством.

  приховують реальні терміни придатності. Іноді магазин наклеює додаткові стіки із оновленим терміном придатності. У такому разі варто звертати увагу на ту дату, яка вказана на оригінальному ціннику.

  зіпсоване м'ясо використовують для виготовлення фаршу, прострочену продукцію намагаються "реанімувати". Якщо ви не впевнені як товар, відмовтеся від його покупки. Також уважно ставтеся до м'ясних виробів, риби, м'яса. Не повинно бути сторонніх запахів, змін кольору продукту.

  часто також товар зберігають із порушенням: над холодильниках. Навіть якщо термін придатності ще минув, така продукція може бути зіпсована.

  не платити за зіпсовану у торговельному залі продукцію. Якщо ви розтрощили пляшку, пошкодили товар випадково в торговому залі, платити за нього не потрібно.

  Як можуть обдурити на касі

  У супермаркетах та магазинах спеціально встановлюють ціни, які за округлення здачі дозволяють більше грошей залишати у продавця. У такому разі краще розплачуватися банківською карткою.

  За правилами округлення вам можуть дати не всю здачу. Суму менше 5 копійок має право залишити собі магазин, а понад 5 копійок – мають "вибачити" покупцю. Часто магазини спеціально встановлюють такі ціни, щоб усі округлення були не на користь покупця.

  Наприклад, за ціною 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно повинні заплатити магазину 10 грн. Якщо не бажаєте переплачувати – використовуйте для розрахунку банківську картку. Тоді правила округлення не діють.

  Якщо не хочете заплатити зайве або купити поганий товар – будьте уважні. Звісно ж, передбачити всі варіанти обману дуже складно. Але якщо ви приходите в магазин з чітко сформованим списком покупок, звертати увагу на етикетки і в разі чого перевіряти інформацію - обдурити вас буде складніше, ніж якщо ви зайдете в магазин просто подивитися і купуватимете все поспіль.

  Крім того, часто на касах та у відділах магазинів за допомогою простих махінацій можуть показувати неправильну вагу. Іноді при цьому використовують спеціальні грузики, нитки, а окремих випадках просто непомітно кладуть предмети при зважуванні. Тому важливо перевіряти вагу на контрольних вагах не лише на ринках, а й у супермаркетах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми