Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як відтепер працюватимуть обмінники

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: обмінники

    29 липня Національний банк видав постанову, згідно з якою обмінникам заборонили показувати на цифрових табло курси валют.

    2309_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    У п’ятницю, 5 серпня, на сайті НБУ з’явилося повідомлення, що чотирьом фінансовим компаніям за виявлені порушення анулювали ліцензії. Ще двом фінкомпаніям доведеться сплатити штраф у розмірі 151 тис. гривень. Однак цього працівникам регулятора здалося замало. В інтернеті з’явилися витяги з нових правил роботи валютообмінників, які хочуть запровадити найближчим часом.
    Про це сказано в матеріалі Finance.ua Валютні обмінники змусять працювати по-іншому.
    Основних пунктів — чотири:
    1. Обмеження курсів, що встановлюються.
    Якщо наразі обмінники ставлять курси купівлі та продажу, виходячи з поточного попиту та ситуації на ринку, то надалі їм можуть встановити жорсткі обмеження як за величиною (не вище за заданий рівень), так і за розміром спреду (різниці між курсом купівлі та курсом продажу валюти).

    2. Заборона будь-якої реклами курсів валют.
    Йдеться вже не лише про цифрові табло, а й навіть про публікації у телеграм-каналах чи на інших майданчиках.
    3. Збільшення податків, що стягуються з кожного обмінного пункту.
    Ведуться запеклі обговорення, як краще це зробити. Один із найпопулярніших варіантів (із запропонованих) — запровадити щомісячну плату «за патент на валютообмін», розмір якої залежатиме від розміру населеного пункту та місцезнаходження обмінника.
    Називаються цифри від 2-3 тис. гривень на місяць для «глибинки» до 15 тис. гривень для обмінника десь на Хрещатику.
    Що цікаво: розмір отриманого прибутку більше не бере участі в розрахунку податків. Як-то кажуть, «виживуть найсильніші».

    4. Посилення контролю над діяльністю обмінного пункту.
    У разі виявлення порушень буде оформлено письмове попередження, після другого порушення — відбиратимуть ліцензію на валютообмін.
    Утім, в Нацбанку поки не поспішають офіційно оголошувати про нові правила.
    «Сьогодні Національний банк уважно стежить за ситуацією на ринку готівкової валюти. Необхідність додаткових заходів залежатиме від тенденцій розвитку ситуації. Наша мета — прозорий ринок торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та цивілізовані правила роботи на ньому», — коментують в НБУ.
    Чи стане валюта для українців дешевшою та доступнішою?
    Найімовірніше, такими діями валютообмін повернеться в «дикі 90-ті роки», а на місце цивілізованих обмінників прийдуть забуті міняйли з табличками, які шепочуть: «Куплю долар, євро, злоті»...
    Хоча в НБУ вважають, що шанси на формування такого чорного ринку мінімальні:
    «Національний банк обов’язково враховує всі можливі сценарії розвитку подій у разі ухвалення того чи іншого рішення. Водночас, відсутність панічних настроїв, адекватні пропозиції валюти в готівковому сегменті ринку торгівлі валютними цінностями та можливість купити готівкову валюту за ринковим, а не спекулятивним курсом, мінімізують шанси на формування чорного ринку».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми