Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Топ-5 способів накопичувати, відкладати та економити

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси, гроші

    Відсутність чіткої мети та контролю, дисбаланс у витратах і доходах, імпульсивні покупки, звичка витрачати все та навіть більше — це все ознаки того, що вам не вистачає фінансової грамотності. І справа тут навіть не в розмірі окладу.

    3907_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    Експерти порталу thepoint запропонували декілька систем планування та стратегій накопичень, які дійсно працюють. Мільйон не гарантуємо, а от поїхати в Європу на вікенд точно можна.

    1. Розвантажувальні дні. Як при схудненні, тільки перепочинок даємо не організму, а гаманцю. Виберіть кілька днів, коли ви зовсім не будете витрачати гроші. Така собі практика дауншифтингу. Але тут, як і в інших техніках, не слід доводити до абсурду. За проїзд і продукти вам точно доведеться платити. Важливо: головне не просто відмовитися від покупок, а відкласти заощаджену суму.

    2. Фінансова дієта. Радикальний варіант для найсміливіших. Ідея в тому, щоб прибрати всі витрати та залишити гроші тільки для елементарного виживання. Дотримуватися «дієти» достатньо 21 день — за цей час ви встигнете сформувати правильні фінансові звички, навчитеся уникати спокус і станете більш свідомими.

    3. Техніка «6 глечиків». Ефективна система ведення бюджету для тих, кому завжди не вистачає від зарплати до зарплати. В основі — простий принцип поділу доходу на шість категорій у певній пропорції.

    1 глечик — на життя (55%);
    2 глечик — на розваги (10%);
    3 глечик — на інвестиції та накопичення (10%);
    4 глечик — на великі покупки та «на чорний день» (10%);
    5 глечик — на освіту та саморозвиток (10%);
    6 глечик — на подарунки та благодійність (5%).
    Гроші слід витрачати лише за призначенням.

    . Правило «365». Метод передбачає, що кожного дня протягом року ви прогресивно відкладаєте гроші: $ 1 у понеділок, $ 2 у вівторок, а в неділю — $ 7. До кінця року у вас буде майже півтори тисячі доларів. Оберіть комфортні для себе правила гри: стартова сума та щоденний крок — на ваш розсуд. Головне — системність і тверда послідовність.

    5. Метод штрафів. Цікавий варіант для тих, у кого проблеми з самодисципліною. «Штрафуйте» себе за запізнення, лінь, зриви дедлайнів, невиконані обіцянки, імпульсивні покупки. Плюс цієї техніки в тому, що ви завжди будете у виграші: якщо не заробите, то принаймні «виховаєте» себе.

    Економити та заощаджувати можна навіть без технік і методик. Варто лише оптимізувати витрати, поставити правильні фінансові пріоритети, регулярно контролювати доходи і витрати та планувати бюджет. Пропонуємо чек-лист для тих, хто не знає з чого почати:

    Складіть план накопичень — визначте мету, суму, терміни.
    Відкладайте на початку місяця фіксований відсоток.
    Оформіть картку з кешбеком і відкрийте «скарбничку».
    Перетворіть постійні витрати на змінні.
    Оцініть річну вартість ваших щоденних звичок.
    Витрачайте гроші з розумом і не забувайте про мотивацію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми