Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт назвав фактори девальвації гривні

  • Джерело: golos.ua.  → Ключові теги: гривня

    Фундаментальних факторів для зміцнення нацвалюти, на жаль, немає. Українська модель економіки як була сировинною, так сировинною і залишилася.

    2278_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомив економіст Віктор Скаршевський.

    За його словами, нещодавно Нацбанк опублікував досить примітні дані про дефіцит торгового балансу за 2019 рік – мінус 13,9 млрд доларів.

    “Тобто, ми майже на 14 млрд доларів більше купуємо товарів, ніж продаємо. Це ще не абсолютний рекорд, як це було в 2012-13 роках, але по відношенню до 2015 року дефіцит торгового балансу збільшився в 4 рази – з мінус 3,5 до мінус 13,9 млрд доларів”, – констатував експерт.

    Покривається цей дефіцит, зазначив він, за рахунок коштів, які переказують заробітчани, а також за рахунок нових боргів.

    “Наприклад, минулого року, якщо взяти чистий приплив від нерезидентів в ОВДП, – це 4,3 млрд доларів. Для порівняння, згідно з даними НБУ, надходження від заробітчан становлять 12 млрд доларів”, – констатував Віктор Скаршевський.

    За словами експерта, в ситуації, що склалася, існують такі ризики: інтерес нерезидентів до українських ОВДП поступово охолоджується через зниження облікових ставок. Другий момент-погіршення ситуації у світовій економіці і так званий “чорний лебідь”.

    “Не такий страшний сам по собі коронавірус, як реакція влади і економік Китаю та інших країн на нього. Ми вже бачили просідання бірж, а також зниження цін на метал, руду і зерно на світових ринках. Продукція металургії з початку року подешевшала на 7%, залізна руда – на 11%. Вже з’явилися ознаки зниження цін на зернові”, – додав Віктор Скаршевський.

    Експерт констатував, що в ситуації, що склалася, Україна занає двох втрат. Перша – пряма. Враховуючи те, що в нашій країні – сировинна модель економіки, через зниження світових цін на сировину у нас зменшується валютна виручка, що чинитиме тиск на гривню. Другий фактор, який може негативно вплинути на динаміку курсу, – це те, що коли у світовій економіці і фінансах відбувається турбулентність, нерезиденти і спекулянти намагаються максимально швидко і в повному обсязі вивести гроші з ринків, що розвиваються, яким є і Україна.

    “І вже є ознаки виведення грошей по світу, в Україні теж немає ажіотажу з боку нерезидентів щодо купівлі ОВДП. Якщо ж ситуація ще погіршиться, як мінімум нерезиденти припинять заводити нові гроші, що саме по собі негативно вплине на курс. Якщо на цьому тлі вони почнуть ще й виводити кошти, це ще більше посилить девальваційні процеси”, – підсумував Віктор Скаршевський.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми