Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

МВФ: Україна в групах економічного ризику

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ

    Міжнародний валютний фонд у своїй липневій доповіді "Перспективи розвитку світової економіки" в черговий раз погіршив прогноз економічного розвитку. І, хоча зміна прогнозу, в порівнянні з попередньою, квітневою доповіддю, невелика, всього мінус 0,1%, але МВФ погіршує прогноз не вперше. Тобто світова економіка продовжує погіршуватися швидше, ніж очікувалося. Основні причини погіршення прогнозу – триваюча торгова війна між Китаєм і США, невизначеність, невизначеність, обумовлена ​​Brexit і дестабілізація цін на енергоносії через посилення геополітичної напруженості.

    5200_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    МВФ публікує прогнози на найближчі два роки. У 2018 році прогнозувалося, що зростання світової економіки в 2019-му становитиме 3,9%. У січні 2019 го прогноз на 2019 рік був погіршений до 3,5%, у квітні – до 3,3%, а у липні – до 3,2%. Тобто "незаплановане" зниження темпів зростання економіки в загальному склало 0,7%, що занадто багато в світовому масштабі.

    МВФ також змінив прогноз по групах країн, в які входить і Україна. Зокрема, з квітня по липень прогноз зростання економіки в країнах, що розвиваються погіршився на 0,3% (до 4,1%). Однак по групі країн Центральної та Східної Європи прогноз поліпшений на 0,2%. Правда, навіть з "надбавкою" середній прогноз зростання в регіоні складе всього 1%.

    "Знижений прогноз по країнах з ринком, що формується і країнах Європи, що на 2019 рік у значній мірі відображає перспективи економіки Туреччини, де прогнозується відновлення спаду активності, пов'язаного з необхідністю коригування політики. У деяких інших країнах Центральної та Східної Європи спостерігаються високі темпи зростання завдяки стійкому внутрішньому попиту і підвищенню рівня заробітної плати", - йдеться у доповіді МВФ.

    Оптимістичні слова про "деякі інші країни", здається, безпосередньо стосуються України, де, як не раз відзначали експерти, економічний розвиток переважно відбувається через внутрішнє споживання і підвищення зарплат. Так що можна сподіватися, що сильне уповільнення темпів зростання українській економіці не загрожує.

    Співзасновник Української Інституту майбутнього, директор економічних програм Анатолій Амелін впевнений, що зниження на 0,1% для глобальної економіки не є критичним показником, проте це – тривожний дзвіночок.

    "Ми знаходимося на порозі глобальної економічної кризи, деякі експерти говорять, що вона вже почалася, але поки уповільнена. В першу чергу будь-які кризові явища в світі впливають на попит на цільові активи – наприклад на метал, експортером якого є Україна. Ми, на жаль, залежні від експорту. Якщо порівняти динаміку цін на сировинні активи з динамікою українського ВВП, побачимо дуже високу кореляцію. Відповідно, зниження розвитку світової економіки, як правило, призводить до зниження в тому числі попиту на сировинні активи. Це може відбитися і на зміні цін на ці активи, і на надходження валютної виручки в Україну, і на бюджетні надходження, вплинути на девальвацію та інфляцію. Щоб цих негативних наслідків уникнути, вже сьогодні уряд має готувати план антикризових заходів, які не тільки дозволять знизити вплив даного чинника, який описується в розрахунку МВФ 0,1%, а й підготуватися до майбутньої кризи, яка буде неминучою", – каже Анатолій Амелін.

    Прогноз МВФ на 2020 рік поки коригується не так сильно. У жовтні 2018 го прогнозувалося, що у 2020 році всесвітній ВВП виросте на 3,7%. У січні 2019 го цифра зменшилася до 3,6%, а в липні – до 3,5%. У тому числі в країнах, що розвиваються у 2020 році прогнозується зростання ВВП 4,7% (раніше прогноз становив 4,8%), а в країнах Центральної та Східної Європи – на 2,3% (на 0,5% нижче).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми