Відмова касирів у супермаркетах і магазинах приймати певні купюри та монети є порушенням чинного законодавства. Навіть у тому разі, якщо касири пояснюють це відсутністю можливості дати решту, така поведінка є неправомірною і слугує підставою для подачі скарги керівництву торгової точки.
Як роз'яснили експерти організації "Захисту прав споживачів", касири зобов'язані приймати у покупців банкноти і монети всіх номіналів без винятків. Крім того, на касирів покладається обов'язок самостійно стежити за наявністю необхідної суми в касі для видачі здачі.
"Проблема відсутності здачі – не ваша відповідальність, а касира. Якщо касир продовжує стверджувати протилежне, слід звертатися до адміністрації магазину і вказувати, що касир намагається перекласти свої обов'язки на покупця", – пояснили експерти.
Також наголошується, що вимогу пред'явити певну суму або примус до розміну великої банкноти в іншому місці слід розглядати як неправомірне перекладання співробітником магазину своїх обов'язків на покупця. Так само слід розцінювати вимогу певної суми.
Супермаркети обманюють під час проведення акцій
Водночас, нагадали в Держпродспоживслужбі, супермаркети та магазини активно використовують маркетингові хитрощі, щоб привабити більше покупців – зокрема й акційні знижки. Але на практиці це нерідко обертається обманом: на ціннику вказана одна ціна, а на касі пробивають зовсім іншу.
Втім, зазначили в службі, якщо на касі озвучують ціну вищу від тієї, що вказана на ціннику, покупець має повне право вимагати розрахунок за зазначеною сумою –, адже саме вона вплинула на рішення щодо купівлі.
Разом з тим, зазначається, що якщо права споживача порушено, а підприємство відмовляється задовольнити справедливі вимоги згідно з чинним законодавством, слід звертатися до територіального органу Держпродспоживслужби у своєму регіоні. Адреси – за посиланням.