Санкції фактично "вбили" трубопроводи "Північний потік". Крім того, ЄС запровадив санкції проти одного з головних нафтопереробних заводів Індії, що переробляють російську нафту.
Про "вбивство" "Північного потоку", як пише DW, заявив Бен Маквільямс, науковий співробітник у галузі енергетичної та кліматичної політики брюссельського аналітичного центру Bruegel. Маквільямс сказав, що серія підводних вибухів пошкодила трубопроводи ще у вересні 2022 року, і все ж ведуться дискусії щодо можливості їхнього відродження в Німеччині.
Ці санкції значно ускладнюють це, додав він. "Це дуже важливий пункт. Будь-хто міг імпортувати з "Північного потоку", ніщо не могло їх зупинити", – сказав він DW. "Але тепер існує заборона, а це означає, що за будь-якого майбутнього сценарію, якою б не була політика дня, рішення про скасування заборони має бути прийняте на рівні Союзу", за згодою всіх держав-членів.
"Заборона на імпорт нафтопродуктів з третіх країн, якщо вони виготовлені з російської нафти, також була досить значною", – додав він.
Відповідно до цього заходу, ЄС запровадив санкції проти одного з головних нафтопереробних заводів Індії, що переробляють російську нафту.
"Вперше ми визначаємо реєстр прапорів та найбільший нафтопереробний завод "Роснефти" в Індії", – написала головний дипломат ЄС Кая Каллас. Якоб Кіркегорд, старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона (PIIE), заявив, що підозрює, що Росія продає понад половину свого експорту нафти через тіньовий флот.