Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ЄС терміново шукає шляхи покриття дефіциту бюджету України

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ЄС, допомога

    У МВФ вважають, що Україні не потрібні додаткові кошти від партнерів, але є нюанс.

    0405_17_main-v1537843801.jpg (36.91 Kb)

    Євросоюз терміново шукає шляхи покриття дефіциту бюджету України у 2026 році у розмірі до 19 мільярдів доларів з огляду на зменшення американської підтримки та віддалення перспектив припинення вогню у війні, повідомляє Financinal Times.

    Зазначається, що обговорюються різні варіанти підтримки: зокрема, надання військової підтримки Україні у вигляді позабюджетних грантів, виділення Києву кредитів з існуючої схеми підтримки "Великої сімки" на суму 50 мільярдів доларів, а також використання заморожених активів Росії.

    "Зростає занепокоєння щодо наступного року, і багато зацікавлених сторін, які розраховували на угоду про припинення вогню в цьому році, змушені перерахувати свої витрати, оскільки розуміють, що діра у фінансуванні залишається, як би вони не намагалися її залатати", - розповів виданню європейський високопосадовець, який бере участь у перемовинах.

    Також блок обговорює українську пропозицію зараховувати витрати на підтримку України до цільових показників витрат на оборону ЄС.

    "Замість того, щоб дублювати можливості, європейські союзники могли б співфінансувати українські сили, розглядаючи це як послугу, яку Україна надає для посилення континентальної безпеки", - зазначається у пропозиції України, яку отримали європейські союзники.

    Із такою думкою частково погоджується один з високопоставлених європейських дипломатів.

    "Очевидно, що військова підтримка України, яку надають країни-члени ЄС - це кошти не лише на оборону України, але й на оборону Європи, і частина цих коштів, звичайно, буде зарахована як витрати на оборону", - зауважив дипломат.

    Видання зазначає, що в разі продовження бойових дій наступного року, додаткова потреба України у зовнішньому фінансуванні, за офіційними оцінками української сторони, становитиме щонайменше 8 мільярдів доларів. Ця сума може зрости до 19 мільярдів доларів в разі припинення траншів від США чи інших партнерів.

    Водночас, за оцінками МВФ, фінансові потреби України на наступний рік покриті, але це за умови, що війна закінчиться цього року або в середині 2026 року - за сценарію, який Україна та ЄС не поділяють.

    Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва відмітила, що Фонд оцінить, чи потрібна Україні додаткова зовнішня фінансова допомога.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми