Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Бессент прокоментував нову угоду щодо ресурсів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: угода про ресурси, США, Бессент

    Міністр фінансів США Скотт Бессент виступив на захист прагнення Дональда Трампа укласти угоду з Україною щодо розробки її природних ресурсів та найважливіших корисних копалин. Цей план, за словами Бессента, має стати основою для економічного зростання України в післявоєнний період і не передбачає жодного примусового економічного тиску.

    5588_original_7.jpg (75.85 Kb)

    Угода передбачає, що доходи від природних ресурсів і корисних копалин України будуть спрямовані до спеціального фонду для довгострокової реконструкції та розвитку. Про це Бессент написав у статті для Financial Times.

    США будуть мати певний контроль над інвестиціями у цей фонд, але Бессент не уточнив, яку частину доходів від видобутку корисних копалин отримає Америка.

    Трамп представив цю угоду як спосіб забезпечити повернення раніше наданої військової допомоги Україні. У першому варіанті угоди йшлося, що частина доходів від видобутку корисних копалин буде спрямована на користь США, а США самі вирішуватимуть, яка частина фонду буде використана для відновлення України.

    Водночас Бессент заявив, що угода передбачає високі стандарти прозорості, підзвітності, корпоративного управління і правових норм, що дозволить залучити надійні приватні інвестиції. Він запевнив, що участь Сполучених Штатів "не залишить місця для корупції та інсайдерських угод".

    Своєю чергою українські чиновники висловлюють обережний підхід до цієї угоди. Вони вказують на необхідність подальшого доопрацювання пропозиції, оскільки існує кілька аспектів, які не відповідають інтересам України. Одним із головних моментів, що викликає занепокоєння, є вимога про надання США 50% прав на рідкісноземельні мінерали України в обмін на попередню військову допомогу, що не враховує майбутню допомогу.

    Високопоставлені українські чиновники заявили, що весь минулий тиждень вони займалися складанням зустрічної пропозиції, яку вони обговорили зі спеціальним представником США щодо України Кітом Келлогом у Києві у четвер та п'ятницю.

    Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності отримати від США гарантії безпеки перед підписанням угоди. Водночас Бессент заявив, що умови угоди "гарантують, що країни, які не зробили внесок у захист суверенітету України, не зможуть отримати зиск від її відновлення або цих інвестицій".

    Він також додав, що США не мають наміру захоплювати природні ресурси України чи нав'язувати країні великий борг, як це роблять інші глобальні гравці.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми