Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні деякі старі копійки зникнуть з обігу

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ, вивід з обігу

    Нацбанк виводить з обігу монети, випущені до 2003 року – різних номіналів. Втім, розбагатіти на таких копійках не вийде – через те, що їх було випущено великими тиражами і зі звичайних матеріалів, дорогими та колекційними ці монети не стануть.

    9508_ukrainstki-moneti.jpg (42.75 Kb)

    Про виведення розповіли в самому НБУ. Там зазначили: метою цього є оптимізація номінального ряду.

    При цьому наголошується: з обігу буде виведено відразу кілька номіналів копійок, випущених до 2003 року. Це, зокрема:

    1 копійка;
    2 копійки;
    5 копійок;
    25 копійок.
    Втім, точну дату цього поки що не визначено. Як розповіли в самому НБУ, ці монети можна буде обміняти:

    до кінця дії воєнного стану;
    протягом трьох місяців після його припинення.
    Зі свого боку, редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач розповів OBOZ.UA, що розбагатіти на монетах, які НБУ виводить з обігу, не вийде. Він пояснив, що цінуються:

    лише монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота;
    рідкісні екземпляри.
    Звичайні обігові українські монети скарбом не стануть – через свою "простоту" і масовість. Причому навіть за кілька років – адже їх все одно буде багато в інших українців.

    "Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка", – констатував він.

    Як приклад експерт навів випадок зі своєї практики. "Якось чоловік каже, мовляв, відкладу 10 копійок – племіннику подарую. Але це звичайна монета, вона не коштуватиме дорого. Навіть сторічної давності монети не всі щось коштують", – резюмував Ткач.

    Також, зазначив він, монети часів СРСР, які українці досі можуть знайти, наприклад, у старих коробках, не є цінними. А тому, продати їх за великі гроші не вийде.

    Експерт пояснив: колекціонери можуть дорого заплатити за монети, наприклад, 1947-1958 років випуску. Однак знайти "у вільному доступі" їх – чи цінні різновиди інших років – практично нереально.

    "З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує", – зазначив Ткач.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми