Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як виглядають "червоні прапорці" у депозитних договорах

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити

    Перед тим як відкрити депозит, уважно читайте умови договору. Деякі пропозиції можуть виглядати привабливо, але містять «червоні прапорці», які свідчать про потенційні ризики.

    95_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Фахівці «Фінкульту» розповіли, на що варто звертати увагу при відкритті депозиту.

    Як виглядають «червоні прапорці» у депозитних договорах

    Незрозумілі або надто складні формулювання у договорі. Якщо в договорі багато дрібного шрифту, складних формулювань чи не зазначена важлива інформація (наприклад, ставки, комісії, строки), це сигнал, що варто бути обережним.

    Обіцянка надмірно високих відсотків. Якщо ставка значно перевищує середньоринкову, це може бути ознакою фінансових проблем банку або шахрайства.

    Не ризикуйте грошима, якщо пропозиція виглядає «занадто гарною, щоб бути правдою».

    Невизначений статус договору. Чітко впевніться, що ваш договір — депозитний, а не, наприклад, договір на управління активами чи вклад у небанківську фінансову установу. Депозити в банках гарантуються Фондом, а інші — ні.

    Якщо вас змушують підписати договір «тут і зараз», не даючи часу ознайомитися з його умовами, це тривожний сигнал.

    Додаткові приховані платежі. Перевірте, чи немає у договорі комісій, про які не згадували під час консультації.

    Непередбачені витрати можуть зробити навіть вигідний депозит непривабливим.

    Відсутність інформації про гарантування вкладів. Якщо банк уникає розмови про захист ваших заощаджень у разі його неплатоспроможності, це серйозна причина замислитись.

    Впевніться, що вам пропонують до підписання договору з банком ознайомиться з інформацією про систему гарантування вкладів фізичних осіб, а саме з Довідкою про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

    Важливим документом для кожного вкладника є Довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб з обов’язковою інформацією для ознайомлення про граничний розмір відшкодування, строки початку виплат, обмеження гарантій.

    Якщо її немає — задумайтесь, чи надійний банк, з яким ви співпрацюєте.

    Як не втратити кошти

    Перш ніж підписати договір, перечитайте його уважно, поставе питання та не соромтеся консультуватися з юристами або фінансовими експертами.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми