Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, ЖКГ та благоустрій, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У найближчі дні українців чекає сюрприз від "Нафтогазу України"

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: тарифи, газ

    У найближчі дні українців чекає сюрприз – "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", яка обслуговує майже все населення нашої країни, має оголосити нову ціну на газ.

    0376_24_main.jpg (52.23 Kb)

    Річна ціна компанії у розмірі 7,96 гривень за кубічний метр, яка розповсюджується на 12 мільйонів домогосподарств, завершить свою дію 30 квітня 2023 року. Відповідно "Нафтогаз" має встановити споживачам нову ціну, яка буде діяти протягом наступного року.

    Поки що на сайті компанії немає жодної інформації про можливі зміни. А на звернення агенції УНІАН до клієнтської служби "Нафтогазу", нас стандартно попросили слідкувати за офіційними джерелами компанії: "про зміни в тарифному плані компанія обов'язково проінформує всіх споживачів". Коли цікаво?

    І хоча до закінчення тарифу залишається пара днів, наразі споживачі можуть тільки здогадуватись, яку цінову стратегію обере газовий монополіст, чий вплив на вітчизняний ринок за останній рік суттєво збільшився.

    В травні 2022 року в обслуговування до "Газопостачальної компанії "Нафтогаз України" були раптово переведені близько 10 млн споживачів. Таким чином, державний холдинг витіснив газові компанії, які працювали у всіх регіонах країни під брендом "Твій Газзбут" і сконцентрував у "своїх руках" постачання для 98 відсотків українських домогосподарств.

    Процедура переведення клієнтів відбувалась відверто недолуго - заднім числом. Тобто в червні споживачі несподівано дізнались, що з травня вони були автоматично переведені до іншого постачальника попри те, що багато хто вже сплатив попередньому. Частина наших громадян опинилась у незрозумілих боргах перед новим постачальником.

    Не виключено, що нові тарифи на газопостачання так само можуть бути оголошені заднім числом, наприклад, у середині травня.

    Варто нагадати, що з квітня минулого року Кабінет міністрів зафіксував ціни на газ для населення та підприємств, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності держави, на рівні не вище восьми гривень за кубометр.

    Проте, дія цієї постанови, яка покладає на "Нафтогаз" спеціальні обов’язки постачати і не підвищувати ціну блакитного палива, також спливає 30 квітня 2023 року. На думку юристів, після закінчення постанови про спецобов’язки, в Україні можуть почати діяти вільні ціни. Тобто газова компанія встановить тариф на власний розсуд.

    У цьому випадку законодавчий мораторій на підвищення тарифів на деякі комунальні тарифи на період війни та шість місяців після її закінчення, не буде розповсюджуватись на ціну газу з початком травня.

    У найближчі дні "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" оголосить нові розцінки, за якими українці сплачуватимуть своє споживання газу цілий рік. Якими вони будуть?

    Скоріше за все, уряд нашвидкоруч прийме нову постанову, якою продовжить покладання спецобов’язків на "Нафтогаз". Адже на фоні активного обговорення підвищення вартості електрики, ще і здорожчання газу викличе неабияке обурення в суспільстві.

    Або газовий гігант самостійно продовжить термін дії поточної ціни ще на рік, або ж змінить на декілька копійок, проте не вище восьми гривень за кубічний метр. Що без сумніву буде подано владою і "Нафтогазом", як велика перемога в стримуванні зростання вартості комуналки.

    Можливо компанія запропонує і нестандартні рішення: наприклад, фіксація певної ціни тільки на опалювальний сезон, або поквартально.

    Варіант того, що вартість газу зросте на декілька гривень, теж не варто відкидати. Проте, це малоймовірно. Оскільки для збільшення ціни потрібні детальні прорахунки і обґрунтування. Якщо б такі плани були, то це вже б активно обговорювалось в суспільстві, як, наприклад, із тарифами на електрику.

    Державна компанія "Нафтогаз України" має поважати своїх споживачів та вчасно публікувати актуальні тарифи, навіть якщо, вони будуть незмінні. А не томити недоречними загадками.

    Зважаючи на заяви очільника "Нафтогазу" Олексія Чернишова про те, що Україна в цьому році відмовиться від імпортних енергоресурсів, збільшивши видобуток власного газу, передумов для різкого зростання цін не буде. Адже у компанії буде власний ресурс щоб напряму постачати блакитне пальне домогосподарствам.

    І хоча вітчизняні газовидобувні компанії тримають у великому секреті собівартість видобутку кубометру газу, власний енергоресурс завжди є більш стабільним з точки зору ціни, оскільки на нього не вливає курс гривні та він не містить витрат на транспортування з закордону та інших суміжних розходів.

    Нашим громадянам залишається сподіватись на розсудливість влади у дуже болючому питанні збільшення тарифів. В іншому випадку одночасне підвищення тарифів на світло і газ у сучасних складних умовах призведе до падіння платежів від споживачів, мільйони яких і так виїхали за кордон через війну, і вітчизняна енергетика від цього тільки програє.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми