Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

ЄС допоможе Україні зі світлом

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ЄС, електроенергія

    Можливі імпортні поставки з ЄС обмежені лімітами потужностей, проте ЄК буде їх збільшувати.

    6869_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

    Країни Євросоюзу готові постачати Україні електроенергію у разі її дефіциту через ракетні обстріли росіян, зараз йде робота над збільшенням лімітів потужностей.

    Про це сказала єврокомісар з питань енергетики кадрі Сімсон в інтерв'ю УНІАН.

    "У нас є необхідні передумови для того, щоб ЄС постачав електроенергію в Україну. Перший крок був зроблений ще в березні, коли ми за два тижні синхронізували українську енергомережу з мережею континентальної Європи, в чому багато хто сумнівався", - сказала вона.

    За словами Сімсон, електроенергія може передаватися в обох напрямках. Це означає, що Україна може як експортувати, так і імпортувати електроенергію з ЄС.

    "Очевидні країни, які могли б продавати електроенергію Україні - це, звичайно, її найближчі сусіди. Обсяги, які вони можуть надати, обмежені потужностями для торгівлі, узгодженими в рамках Європейської енергомережі ENTSO-E. ми продовжуємо дуже тісно співпрацювати з ними, щоб збільшувати цей ліміт", - пояснила єврокомісар.

    Удар по енергосистемі України:
    10 жовтня 2022 року Російська Федерація розпочала атаки на об'єкти критичної інфраструктури України. У всіх областях почали вимикати світло. Тоді тільки за одну добу було пошкоджено 30% енергетичної інфраструктури України.

    З 10 жовтня атаки на об'єкти критичної інфраструктури не припинялися.

    22 жовтня окупанти знову масово вдарили ракетами по території України. 1,5 млн абонентів у семи областях України залишилися без світла.

    31 жовтня в результаті обстрілу було пошкоджено електропідстанції, об'єкти гідроенергетики та теплової генерації виникли проблеми з електро- та водопостачанням.

    Станом на 1 листопада Україна домовлялася з 12 країнами про постачання обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури.

    За експертними оцінками станом на 1 листопада 2022 року було зруйновано або пошкоджено 40% енергетичної інфраструктури.

    Крім того, частина електростанцій знаходяться на тимчасово окупованій території, в тому числі Запорізька АЕС, яка є найбільшою атомною станцією в Європі та забезпечувала в Україні 25% споживання.

    Через ці фактори в Україні виник тимчасовий дефіцит електроенергії і з 11 жовтня було припинено експорт електроенергії для стабілізації власної енергосистеми. Комерційний імпорт енергії з ЄС в Україну поки не здійснювався.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми