Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

РФ скоротить обсяги видобутку "чорного золота" - FT

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: нафта

    У відповідь США будуть змушені вжити заходів, в тому числі вивільнити нафту зі стратегічних резервів.

    6654_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    На восьмому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Росія і Саудівська Аравія домовилися значно скоротити обсяги видобутку нафти.

    Про це повідомляє Financial Times.

    Як пише видання, планується, що про скорочення обсягів видобутку буде оголошено на майбутньому засіданні ОПЕК+.

    "Обсяг скорочення ще належить узгодити, але Саудівська Аравія і Росія наполягають на скороченні на 1-2 млн барелів на добу або більше", — йдеться в статті.

    Як пише видання, у відповідь США будуть змушені вжити заходів, у тому числі вивільнити нафту зі стратегічних резервів.

    Очікується, що на саміті буде присутній віце-прем'єр Росії Олександр Новак, який підтримає скорочення видобутку, "оскільки російська нафта вже продається з великою знижкою".

    ОПЕК+ і ембарго на російську нафту:
    Неофіційний формат ОПЕК+ був сформований в листопаді 2016 року, через невдоволення багатьох нафтовидобувних країн цінами на світовому нафтовому ринку.

    В ОПЕК+ входять 10 країн - Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзія, Мексика, Оман, Росія, Судан, Південний Судан (ключовим виробником і неформальним лідером картелю є Росія, з 14% світового нафтовидобутку).

    31 травня президент Європейської Ради Шарль Мішель повідомив, що лідери країн Євросоюзу досягли угоди щодо заборони на експорт російської нафти.

    За словами президента Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, нафтове ембарго скоротить близько 90% імпорту нафти з Росії в країни Європейського Союзу до кінця поточного року.

    Пізніше видання Bloomberg повідомило, що Росія продовжує отримувати більший прибуток від продажу нафти.

    Євросоюз планує до 2023 року заборонити морський імпорт сирої та очищеної нафти з РФ. США та їхні союзники хочуть обмежити ціни на російську нафту на рівні від 40 до 60 доларів за барель.

    3 серпня в ОПЕК + знайшли спосіб стабілізувати ціни на паливо.

    5 вересня 2022 року в ОПЕК + погодилися на скорочення поставок нафти.

    Станом на 14 вересня 2022 року доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми