Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

В Україні змінилися правила розрахунків за газ

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газ, тарифи

    Влада вирішила розділити борги за газ для виробництва тепла та електроенергії. Таким чином вдасться уникнути того, що в деяких містах через величезну заборгованість вчасно не почнеться опалювальний сезон. Міністр фінансів влаштував демарш на засіданні Кабміну і виступив проти такого рішення.

    7859_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Кабінет міністрів України змінив порядок розрахунків за газ на початку опалювального сезону. Це було зроблено, щоб через борги на ринку, уникнути колапсу з підключенням до тепла домівок українців.

    На засіданні у середу, 21 жовтня, було ухвалено постанову, яка розділяє борги ТЕЦ перед "Нафтогазом" за спожитий газ для виробництва тепла та електроенергії.

    Таким чином борги ТЕЦ за газ для виробництва електроенергії не впливатимуть на опалювальний сезон.

    На засіданні міністр фінансів Сергій Марченко розкритикував основний пункт постанови. За його словами, це призведе до зниження рівня розрахунків за природний газ для виробництва електроенергії і стане причиною звернень "Нафтогазу" за компенсацією витрат за рахунок державного бюджету". Під час засідання він утримався від голосування за постанову.

    Згідно з постановою, показники розрахунків ТЕЦ за газ для виробництва тепла і електроенергії з НАК "Нафтогаз України" будуть обраховувати окремо.

    Як зазначається в пояснювальній записці до проекту постанови, чинні норми не дають "Нафтогазу" можливості встановлювати ліміти газу і ставлять під загрозу опалювальний сезон в окремих містах.

    З 30 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким "Нафтогаз" поставив природний газ для виробництва електроенергії, 25 мають значну заборгованість.

    Разом із тим, у Білій Церкві Київської області, наприклад, виник ризик, що 60 тисяч населення міста залишаться без тепла на зиму. ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" вперше повністю припинила виробництво електричної та теплової енергії. Якщо роботу не буде відновлено найближчим часом, є ризик того, що без тепла можуть залишитися майже четверть міста, йдеться у документі.

    Причиною зупинки є багатомільйонна заборгованість самого підприємства, а також великий борг перед "Білоцерківською ТЕЦ" за спожиту енергію (513 млн грн). Проте заборгованість ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії складає лише 2,3 млн грн.

    "Виходом може стати розділення відповідальності у частині оплати за газ, використаний для виробництва електрики та виробництва тепла. Це надасть можливість "Білоцерківській ТЕЦ" мати ліміти газу, які гарантуватимуть стабільний опалювальний сезон для населення", – сказано у пояснювальній записці до проєкту.

    Згідно з постановою, "Нафтогаз" має право постачати газ у разі досягнення станом на 23 число місяця рівня розрахунків виробника теплової енергії, що використовується для виробництва теплової енергії не нижче 90%, а для виробника теплової енергії не нижче 60%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми