Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

У Газпромі почали "летіти голови": чого очікувати Україні

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Газпром

    З попередником Бурмістрової "розпрощалися" через провал в Стокгольмі, вважає експерт.

    5264_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)

    У російському "Газпромі" відбулися кадрові перестановки в складі правління. Зокрема, за питання зовнішньоекономічної діяльності, "ближнього зарубіжжя", а також за всі експортні напрямки "Газпрому" тепер відповідає Олена Бурмістрова.

    Чи можуть кадрові нововведення в російському газовому гіганті вплинути на взаємини компанії з Україною і "Нафтогазом", "Сегодня" розпитали у експертів.

    Експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук припускає, що Олена Бурмістрова продовжить відому політику щодо України.

    "Малоймовірно, що внутрішні зміни "Газпрому", приведуть до зміни загальної логіки компанії щодо України – будівництво обхідних газопроводів, зменшення залежності від газопроводу, що проходить через Україну", – розмірковує Корольчук.

    А глава Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко передбачає, що до попереднього посадовця (Олександра Медведєва, який вийшов на пенсію в 63-віці) були претензії.

    "Для керівника такого рангу це – найактивніший вік. Думаю, були претензії. Можливо, не той результат – особливо щодо судових моментів з Україною, також були провали щодо потоків – "Південний" не пішов, не все гаразд із "Північним потоком", щодо Китайського є багато питань , – вважає Дяченко.

    За його словами, нові люди в "Газпром" "підбираються під реалізацію зовнішнього курсу РФ". І Бурмістрова продовжить вести ключову політику президента РФ Володимира Путіна щодо газових поставок в Україну.

    "Будуть намагатися зберегти нашу ГТС як резервну з мінімальними обсягами прокачування. Але при зростанні напруги в військово-політичному плані, обхідні газопроводи створять можливості для інтервенції, оскільки не буде ризику залишити "Газпром" без транзитних можливостей", – сказав Дяченко.

    Він також зазначив, що в Європі монополій, подібних "Газпрому", немає. Відповідно, немає таких посад, призначення яких – питання політичне. За винятком транспортних операторів в транзитних країнах як Словаччина і Польща. Там приділяють увагу призначенням керівників, "оскільки ці люди ведуть переговори на найвищому рівні, в тому числі і з" Газпромом ".

    Нагадаємо, в лютому стало відомо прозвільнення голів правління "Газпрому", які виступали свідками в Стокгольмському арбітражі проти України.

    Як відомо, наступні слухання в Стокгольмському арбітражі з взаємними позовами українського "Нафтогазу" і російського "Газпрому" пройдуть у квітні – травні 2021 року. Йдеться про два позови: "Нафтогаз" вимагає стягнути з російської компанії 11,58 млрд доларів, а "Газпром" просить суд змінити або розірвати контракт на транзит газу через Україну, термін якого закінчується в 2019 році.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми