Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

На нафтовому ринку з'явився новий гравець-гігант

  • Джерело: vesti-ukr.com.  → Ключові теги: Китай, ціни, нафта

    Основними драйверами на ринку нафти останнім часом називають сланцевий сектор США і видобуток в країнах ОПЕК, проте незабаром на перший план може вийти Китай і обвалити котирування.

    6587_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Спроби ОПЕК і Росії скоротити глобальну пропозицію на світовому ринку нафти можуть виявитися марними, і причиною тому може стати Китай. Таку думку висловив один з авторів Oilprice. Піднебесна останнє десятиліття активно скуповувала нафту для поповнення своїх нафтових резервів. І хоча офіційно їх обсяги не розкриваються, використовуючи непрямі дані, експерти оцінюють обсяг стратегічних резервів Китаю в 600 млн барелів станом на травень цього року.

    Якщо припустити, що з травня по серпень запаси зросли ще, цілком можливо, зараз китайський нафтовий резерв можна порівняти з американським, який становить 678,9 млн барелів.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: українці сплачують тарифи за євростандартами

    За даними Financial Times, цього року імпорт нафти в Китай зріс рекордними темпами, і його денне значення досягло цифр американського імпорту в 8 млн барелів на день.

    Аналітики вважають, що більша частина цього імпорту йде якраз в резерви, але можливості сховищ не безмежні, тому можна припустити, що зараз резерви близькі до свого максимуму. Цей факт, знову ж таки, на думку аналітиків, може спровокувати хаос на ринку.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: українці сплачують тарифи за євростандартами

    За словами стратега RBC Capital Markets Майкла Трена, в цьому році китайський імпорт нафти зростав вдвічі швидше, ніж в минулі роки, що відповідно підтримувало ціни на нафту. У підсумку, якщо імпорт нафти в КНР почне скорочуватися, а це, якщо вірити висновкам аналітиків, неминуче, то впаде і попит, а значить, ціни втратять підтримку.

    До речі, в липні обсяг нафтового імпорту Китаю скоротився до мінімальних позначок з початку року – 8,16 млн барелів на день.

    У Financial Times стверджують, що темпи приросту імпорту нафти в Китай у другій половині року можуть скоротитися до 700 тис. барелів на день, а в наступному році і зовсім до 100 тис. барелів. Таким чином, до кінця наступного року нафтові сховища Китаю можуть бути заповнені до межі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми