Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

"Укрпошта" хотіла отримати у своє розпорядження три українські банки

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Укрпошта, банки

    Державна «Укрпошта» намагалася придбати або отримати іншим способом акції трьох українських банків починаючи з листопада 2021 року.

    5466_103683.jpg (44.14 Kb)

    Про це йдеться у відповіді Національного банку Економічній правді.

    Перший банк, який намагалася придбати держкомпанія, — Альпарі Банк. За даними НБУ, «Укрпошта» навіть встигла отримати відповідний дозвіл на цю операцію від Міністерства інфраструктури, яке є єдиним власником компанії від імені держави. Цей дозвіл урядове відомство надало 9 листопада 2021 року.

    «У Національному банку з 16.12.2021 по 29.05.2023 на розгляді знаходився пакет документів щодо погодження набуття істотної участі в АТ „Альпарі Банк“, а саме намірів держави в особі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України набути опосередковану істотну участь у розмірі 100% статутного капіталу АТ „Альпарі Банк“ через АТ „Укрпошта“, яке уклало договір купівлі-продажу акцій АТ „Альпарі Банк“ та буде здійснювати їх оплату», — зазначають у регуляторі.

    Через те, що «Укрпошта» та Мінінфраструктури так і «не усунули всіх недоліків у документах», на які вказував НБУ, регулятор не погодив цю угоду та повернув назад «Укрпошті» пакет документів на купівлю «Альпарі» без прийняття рішень 29 травня цього року.
    Другим банком, який намагалася отримати у своє розпорядження «Укрпошта», був банк «Січ», який НБУ вивів з ринку 9 серпня 2022 року. У серпні минулого року «Укрпошта» подала до НБУ документи для включення її до переліку осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможного банку з ринку.

    «Разом з тим, з огляду на перегляд поточних пріоритетів, АТ „Укрпошта“ прийняло рішення не завершувати початий процес попередньої кваліфікації. У зв’язку з цим у вересні 2022 року Національним банком було залишено без розгляду вищезазначену заяву та повернуто АТ „УКРПОШТА“ пакет документів», — пояснюють в НБУ.

    Третім банком, який намагається отримати «Укрпошта» став Перший інвестиційний банк (PINBank), який належить підсанкційному російському олігарху Євгенію Гінеру.

    НБУ також виступає проти проведення цієї угоди. Зокрема, регулятор аргументує свою позицію тим, що передача PINBank «Укрпошті» порушить умови меморандуму між Україною та МВФ.

    «Національний банк підтримує засади стратегічного реформування державного банківського сектору, які, зокрема, передбачають зменшення частки та концентрації держави в банківській системі.

    Створення ще одного державного банку не тільки не відповідає цій стратегії та нашим зобов’язанням перед МВФ, але й, з огляду на необхідність здійснення витрат на створення та розвиток банку, створює додаткове потенційне навантаження на бюджет", — додають у Нацбанку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми