Угода між Україною та США про корисні копалини та створення спільного інвестиційного фонду, яка був підписаний у ніч на 1 травня, є вигідною, як для Києва, так і для Вашингтона. Важливим для України є те, що саме наша держава визначатиме, де і що буде видобуватися.
Крім того, надра залишатимуться в українській власності. Про це в ефірі телемарафону в четвер, 1 травня, розповіла перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За словами представниці уряду, умови угоди не передбачають змін у процесах приватизації чи управлінні державними компаніями, вони й надалі належатимуть Україні.
Крім того, згідно з умовами підписаного документу про корисні копалини, надра залишаються в українській власності. Також буде створений спеціальний фонд 50/50 між Україною та США.
"Саме українська держава визначає, де і що видобувати. І надра залишаться в українській власності. Це закріплено угодою. Друге, це, звичайно, що наша національна власність захищена. Угода не передбачає змін процесу приватизації, змін в управлінні державними компаніями", – розповіла Свириденко.
Важливою деталлю також є й те, що угода не передбачає жодних боргів України чи згадок про боргові зобов'язання перед Вашингтоном. Цей документ дозволить обом країнам збільшити свій економічний потенціал завдяки рівномірній співпраці та залученню іноземних інвестицій.
Раніше торговий представник України Тарас Качка також заявив, що в угоді про корисні копалини чітко зазначено, що Україна зберігає свій суверенітет над ресурсами, а всі рішення щодо видобутку приймаються виключно урядом України.