У п'ятницю, 2 травня, ціни на нафту зросли після того, як Китай висловив готовність до переговорів зі США щодо тарифів.
Це підживило сподівання на можливе пом'якшення напруженості в торгівельних відносинах між двома провідними економіками світу. Про це повідомляє Reuters.
Ціна ф'ючерсів на нафту марки Brent піднялася на 49 центів (0,8%) - до $62,62 за барель, тоді як американська WTI подорожчала на 50 центів (також 0,8%) - до $59,74 за барель.
Міністерство торгівлі Китаю повідомило, що розглядає пропозицію Вашингтона щодо перемовин з метою вирішення питання про мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом. Це вказує на потенційне послаблення напруженості, яка останнім часом впливала на глобальні ринки.
Ціни на нафту тиснули побоювання, що загострення торговельної війни може спровокувати глобальну рецесію й знизити попит на нафту. Це відбувається на фоні підготовки ОПЕК+ до нарощування видобутку.
Додаткову підтримку цінам надала заява Трампа про можливість запровадження вторинних санкцій проти країн, які купують іранську нафту. Його коментарі пролунали після того, як було відкладено переговори США та Ірану щодо ядерної угоди. Американський президент поновив політику "максимального тиску", яка передбачає обмеження іранського експорту нафти до нуля, щоб завадити розвитку ядерної зброї.
Тим часом Саудівська Аравія, ключовий учасник ОПЕК+, заявила, що не має наміру й надалі штучно підтримувати ціни через скорочення поставок.
Деякі учасники альянсу ОПЕК+ пропонують уже в червні вдруге поспіль збільшити видобуток. Очікується, що 5 травня вісім країн-членів проведуть зустріч для визначення плану дій на наступний місяць.
Згідно з аналітиками Fitch BMI, стрімке зростання пропозиції з боку країн, не залучених до ОПЕК+, разом зі стійким зниженням світового попиту, не дає підстав сподіватися на стабільне повернення попередніх обсягів. У підсумку ОПЕК+ доведеться зіткнутися з викликами для цін, незалежно від темпів скасування обмежень на видобуток.