Україна 2023 року зможе повністю забезпечити себе гречкою. Тобто, імпорт крупи може взагалі не знадобитися, дефіциту не буде, а ціни, ймовірно, залишаться стабільними. Нині гречку в українських супермаркетах продають здебільшого за 45-65 грн.
Про це повідомили у Мінагрополітики. У відомстві підрахували, що гречкою цього року буде засіяно 115,4 тис. га. Це лише не набагато більше, ніж було минулого року (114,6 тис. га), але повністю покриє потреби українців, упевнені у відомстві.
Торішній урожай становив 160 тис. тонн. Внутрішнє споживання гречки в Україні становить близько 110 тис. тонн на рік. "Для внутрішнього споживання українці повністю будуть забезпечені цією с/г культурою, а залишки дозволять сформувати перехідний резерв", – наголосили у міністерстві.
При цьому поки що темпи сівби гречки дещо відстають від минулорічних. На середину травня було засіяно лише 37% від усіх запланованих площ. Найактивніше посівна йде на Тернопільщині.
Нагадаємо, до повномасштабної війни в Україну активно везли російську гречку, розфасовану в Казахстані. Цей продукт вирізнявся поганою якістю та низькою ціною, що "видавлювало" з ринку вітчизняних виробників.
Російська гречка, яка потрапляла до України, вирощується в Алтайському краї. Там досить короткий світловий день, через що отримати якісне зерно неможливо. А в Казахстані, де переробляють крупу, обладнання не таке сучасне, як в Україні. У результаті, за результатами досліджень аграріїв, імпортна крупа не відповідала стандартам якості за 9 критеріями із 12.
Красотка Деми снова балует мужчин пикантными фото…
На смітнику під Дніпром знайшли мішки з мільйонами гривень (фото) …
Топ-10 найдорожчих українських бізнес-брендів …
Forbes опублікував фотографії нового iPhone 8…
iPhone 8: фоторепортаж…
В Інтернеті з’явилися фотографії єдиного курорту в "ДНР"…
Молоді мільярдери-холостяки: топ-10 рейтинг Forbes (ФОТО)…
У Франції знайшли закинутий автосалон жигулів (фото)…
В Англії продають замок за ціною квартири (ФОТО)…
Українська 500-тка в топ-15. Найкрасивіші гроші світу…