ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

"Не плачу комуналку": Українець побудував енергоощадбний будинок

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

    На даху біля будинку сонячні панелі і вітрогенератор, причому останній – його власний винахід.

    3465_7594.jpg (26.16 Kb)

    Тепло і світло є, але платіжки за них не приходять. Без комунальних послуг живе полтавський винахідник. Автономний будинок на дачній ділянці побудував, тому що залишився без квартири, і був змушений економити на всьому. Як влаштований енергоефективний купольний будинок розповів і показав він нашій Олені Орловій, рубрика "Житлове питання".

    Цей будинок виділяється на тлі інших незвичайних купольною формою і накопиченням різних пристроїв на даху. Його власник – полтавський пенсіонер – колишній військовий інженер Віталій Майборода.

    "Сам будинок обійшовся в 15 000 доларів. Це ціна квартири в п'ятиповерхівці", – розповідає Віталій.

    За своє житло в 70 квадратних метрах, порахував власник, віддавав би взимку по три тисячі грн за опалення та електроенергію. А так не платить зовсім! Тому на даху у нього сонячні панелі і вітрогенератор. Причому останній – його власний винахід.

    Сонця майже немає, але сонячна батарея все одно працює, не так ефективно, як в сонячний день, але електроенергію виробляє. З'явиться сонце, або з'явиться вітер – вітрогенератор почне крутитися

    Електроенергія, яку виробляють сонячні панелі і вітрогенгератор, потрапляє в два акумулятора.

    "Зараз мені цих акумуляторів вистачає від одного до трьох днів в експлуатацію, якщо немає сонця", – розповідає винахідник.

    Обігрівається будинок декількома способами. Має звичайний твердопаливний котел, але незвичайної конструкції і розміщення. Він у підлозі.

    "У звичайній печі знаходиться димохід, який йде вертикально. Ну і ці всі гази від згоряння продуктів виходять назовні. Принцип той, що дуже багато енергії через цей димохід просто випаровується в повітря. В реактивній печі димохід є, але він не вертикальний, він горизонтальний, він під підлогою першого поверху", – говорить Віталій Майборода.

    Димом винахідник гріє підлогу першого поверху. Другий опалює електроенергією і сонцем. Головне, каже, добре утеплити будинок.

    "Ось так стукає, це все пінопласт. Товщина стіни тут 20 сантиметрів. Що це дало, бачите, як тепло, а опалення вимкнене. Батарея є. Ось вона – електрична. Вона працює буквально п'ять-сім годин, ну якщо дуже сильний мороз, може 8 годин на добу", – говорить він.

    Але більше гріє не електрика, а сонце. Ці отвори відходять від сонячних панелей на даху. Усередині такої чорної коробочки – металевий лист. Сонце нагріває його, і тепле повітря потрапляє в кімнату.

    Навіть при морозній, але сонячній погоді, запевняє, такі накопичувачі тепла можуть давати до плюс п'ятдесяти. Зберігає тепло і сама форма будинку. Під куполом живе донька винахідника.

    "Спочатку я дуже сильно дивувалася, мені тут дуже комфортно перебувати, постійно хочеться прилягти на диван, трохи поспати, енергетика тут дійсно дуже велика", – зізнається Віталіна Майборода.

    Це тільки початок, каже інженер. Будинок планує розширити, добудувати басейн з підігрівом, розгорнути теплиці і вдосконалити пічне опалення.

    Нагадаємо, в Хмельницькому національному університеті встановили потужні сонячні батареї і планують за рік заощадити на електриці два мільйони гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми