Влада та політики, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кабмін обмежив норму продажу алкоголю та цигарок у Duty Free

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: сигарети, алкоголь, обмеження

  Кабінет міністрів обмежив норму продажу алкоголю та цигарок у магазинах Duty Free під час воєнного стану. Тепер у таких магазинах можуть відпускати орієнтовно 2 пачки іноземних сигарет та 2 літри алкоголю одній особі протягом доби.

  9842_899466.jpg (58.16 Kb)

  Про це повідомили у Міністерстві фінансів. Там зазначили: рішення ухвалено для ліквідації схеми ухилення від сплати податків під час реалізації тютюнових виробів та алкогольних напоїв у магазинах безмитної торгівлі.

  "Урядовим рішенням передбачено запровадження на час дії воєнного стану ефективного контролю за дотриманням обмежень з реалізації магазинами Duty Free тютюнових виробів і алкогольних напоїв одній особі протягом однієї доби орієнтовно 2 пачки іноземних цигарок та 2 літри алкоголю", – йдеться в повідомленні.

  При цьому наголошується: прийнятою постановою запроваджується Порядок обміну інформацією між магазинами Duty Free та низкою держорганів. Зокрема:

  Держприкордонслужбою;
  Держподатковою службою;
  Держмитслужбою.
  Метою обміну інформацією, зазначається, є ідентифікація покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

  "Проект постанови Мінфін розробив на виконання змін до законодавства України, що набрали чинності 1 жовтня минулого року, якими, зокрема, передбачено заборону на час дії воєнного стану продажу в магазинах безмитної торгівлі тютюнових виробів і алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, а також обмеження щодо продажу таких товарів іноземного виробництва", – розповіли в міністерстві.

  Там також нагадали, що ці зміни ініціювали народні депутати з метою протидії нелегальному обігу підакцизних товарів на внутрішньому ринку. "Значну частку яких складали товари, призначені для продажу в магазинах Duty Free або для експорту, тим самим уникаючи оподаткування", – підкреслили в Мінфіні.

  Duty Free – система безмитної торгівлі в межах країн, а також у міжнародних зонах аеропортів, морських портів, на пасажирських суднах (повітряних та морських). У магазинах дьюті-фрі можна купити товари без сплати мит.

  Чому це важливо

  Станом на осінь 2023 року обсяг ринку нелегальних тютюнових виробів в Україні сягав 20,2%. Йшлося про підроблену продукцію, контрабанду і нелегально продані сигарети.

  При цьому головну частину "нелегалу" становила нелегально продана продукція з маркуваннями Duty Free (10,8%). У деяких пунктах пропуску, за даними статистики, кожна людина "купувала" по 26-36 пачок цигарок за раз, що є ознакою махінацій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми