Транспорт та авто, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Прогнози для ринку вживаних авто в Європі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок вживаних авто

  У серпні 2023 року оптові ціни на вживані авто в Європі залишаються стабільними, свідчить ціновий індекс AUTO1 Group. У порівнянні з червнем, ціни стали меншими на 0,5%: 147,4 проти 148,2. Про це розповіли в Інституті досліджень авторинку.

  5036_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)


  Найдорожчими авто з пробігом в Європі були рік тому — у липні 2022 року. Тоді індекс цін AUTO1 Group був рекордно високим за увесь час моніторингу, на рівні 171,6. У серпні 2023 року ціни на вживані автомобілі виявилися найнижчими за останні 12 місяців, на 13,6% нижчими у порівнянні з липнем-2022, проте все ще на 25,5% вищими, ніж до початку пандемії COVID-19, у липні 2019 року.

  Загалом дані AUTO1 Group Price Index демонструють, що середні ціни на авто з пробігом у Європі стабілізувалися та суттєво не змінюються з початку року уже вісім місяців поспіль. Якщо порівнювати січень та липень, то вони незначно знизились на 1,3%.
  Ціновий індекс AUTO1 Group показує щомісячну зміну цін на вживані авто в Європі. Показник розроблений на основі бази даних компанії, що містить записи про близько 3,6 мільйона угод купівлі-продажу авто. Таким чином можна побачити, як змінюється середня ціна на машини. Відправною точкою є січень 2015 року з базовим значенням 100, з яким і відбуваються усі подальші порівняння.

  Прогнози для ринку вживаних авто

  Як зазначається у звіті консалтингової компанії Bain & Company, вартість європейського ринку вживаних автомобілів зросте до 503 мільярдів євро у 2025 році у порівнянні з 460 мільярдами євро у 2022 році. За останні сім років цей ринок виріс майже на 60%.

  «Попит на вживані автомобілі породжений нестачею нових моделей, яка триває уже кілька років, в основному — через скорочення виробництва. Згідно зі звітом Європейської асоціації автовиробників (ACEA), у 2022 році в ЄС виготовили 10,8 мільйона легкових автомобілів, тобто на 24% менше, ніж до початку пандемії 2019 року», — йдеться у повідомленні.

  Водночас збільшення попиту на вживані авто призводить до зростання їх цін. Так, з 2019 року середня вартість вживаного автомобіля в Євросоюзі зросла на 27%, та у 2022 році склала 14 тисяч євро. За оцінками експертів Bain & Company, у 2025 році вона зросте до 15 тисяч євро.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми