Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Українці пересідають на електромобілі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто, електромобілі

  Як повідомили в Державній фіскальній службі, за перші вісім місяців 2016 року в Україну було ввезено 1550 автомобілів з електричними двигунами.

  7858_8420_nissan_4r-energy_charging.jpg (41.82 Kb)


  Цей показник у два рази перевищив результат минулого року, коли був імпортований 731 електромобіль.

  Споживачі вибирають електромобілі, так як вони у 30 разів дешевше своїх бензинових аналогів, відзначає гендиректор компанії Електромобілі (займається імпортом і виробництвом електромобілів в Україні) Олександр Туз.

  Продажі електромобілів вже сьогодні перевищили прогнози, відзначає старший аналітик ІК “Арт Капітал” Олексій Андрейченко. За його словами, значне зростання пов’язане з тим, що в минулому році була низька база порівняння.

  Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко зазначає, що екологічних автомобілів було б ще більше, якби встигала розвиватися інфраструктура. Є хороший приклад продавців Nissan Leaf з Харкова. Там вони продають машини і самостійно встановлюють електрозарядку. “Йдуть і домовляються з торговими центрами і парковками”, – говорить Сіренко.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіка України почала виходити з "тіні"

  За словами Сіренка, компанії, які торгують пропан бутаном, вже створили мережу з встановлення ГБО. “Вони переобладнують автомобіль і відразу ж кажуть: ось вам картка лояльності, ідіть і заправляйтеся тільки на ці заправки”, – пояснює він.

  Нагадаємо, в 2014 за весь рік ввезли лише 95 електромобілів, в 2015 – вже 731 одиницю. Їх частка в загальному обсязі продажів нових автомобілів в 2015 році становила – 1,5%. За словами аналітика ІК Арт Капітал, це непоганий показник – середній між Францією – 1,2%, і Швейцарією – 2%.

  “Судячи зі статистики за 8 місяців, електромобілі в цьому році підуть ще далі, в бік 2-2,5 тис.”, – каже Андрейченко. “А отже, їх частка складе 3,5%”.

  Однак, є й стримуючі чинники. За словами Олександра Туза, сьогодні покупці не можуть поставити машини на облік через проблеми з отриманням сертифікатів. Це триває вже четвертий місяць поспіль.

  Крім цього, у імпортерів є складності з забезпеченням гарантії. “В Україну нові машини фактично ніхто не завозить. Навіть у Tesla найближчий центр обслуговування перебуває десь в Австрії, за тисячі кілометрів”, – пояснює Сіренко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми