Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Як в Україні офіційно їздити на автомобілі без розмитнення

  • Джерело: automotoclub.info.  → Ключові теги: авто

    Офіційно в Україні володіти авто з іноземними номерними знаками не можна. Можливо лише керувати машиною з дозволу реального власника. Але журналісти з'ясували, як легально пересуватися по країні на нерозмитнених авто.

    3343_56083.jpg (84.56 Kb)

    Журналісти телефонували по декількох оголошеннях про продаж (в основному пропонують з литовськими і польськими номерами) і кожен раз запитували, у чому підступ. "Ні в чому. У нас налагоджений механізм, — розповів продавець Валерій. — Право керувати нерозмитненим авто гарантовано Стамбульською конвенцією, до якої ще в 2004 році приєдналася Україна. Машина зареєстрована на фірму в Європі, вас наймають на роботу і ви їздите по Україні, офіційно перебуваючи у тривалому відрядженні".

    Недолік, мовляв, лише один раз в рік на такій машині потрібно виїжджати в Європу і заїжджати тому, попередньо продовживши довіреність (контракт) від фірми-власника. Тобто кожен раз потрібно оформляти візу. Але є важливий нюанс: купуючи такий автомобіль, слід розуміти, що ви не станете його законним власником, а будете лише керувати за дорученням. Ну і продати, відповідно, не зможете.

    Думка митниці

    В цілому схема виглядає законною. Але в Держмитслужбі заявили, що претензії до таких водіїв є.

    "Конвенцією про тимчасове ввезення (Стамбульська) визначено, що авто може бути ввезено із звільненням від ввізного мита і податків. Але лише у випадку, якщо такий автомобіль зареєстрований за кордоном на ім'я іноземця і використовується іноземцями. Тобто на українців ці пільги не поширюються. А використовувати такі авто на території України можуть лише ті люди (нерезиденти. — Ред.), які ввезли їх в Україну. При цьому заборонено передавати такі машини іншим особам, розкомплектовувати їх або використовувати для бізнесу", - повідомили у відомстві.

    З цим не згоден адвокат Вадим Володарський, який спеціалізується на захист водіїв: "Закон не забороняє автовласникові-іноземцю передавати управління своєю машиною водієві-українцю — управління авто і використання авто є різними з юридичної точки зору термінами. Жодних документів про передачу права управління на авто не потрібно, так як довіреність не є обов'язковим документом. Власник дав іншому водієві ключі і техпаспорт і той може законно їздити".

    Думка МВС

    У МВС пояснили, що якщо машина перебуває в міжнародному русі на території України більше двох місяців, то, згідно з п. 29.2 ПДР, вона повинна бути тимчасово зареєстрована у ДАІ, інакше керувати авто не можна. За порушення передбачено штраф.

    Проте поліцейські не мають доступу до баз даних митниці або прикордонників, тобто перевірити, коли машина в'їхала в Україну, не можуть. Тому після зупинки такого авто інспектор викликає представника митниці.

    Закон не дозволяє ДАІ стежити за дотриманням митних правил, а іноземні номери — ще не причина для зупинки. Незаконні вимоги їхати на штрафмайданчик, віддавати ключі і т. п. можна не виконувати.

    У разі, якщо протягом двох місяців після ввезення в Україну авто не було зареєстровано в органах ДАІ, потрібно заплатити штраф у розмірі 255 грн.

    На практиці

    Один з перегонників іномарок розповів, що, хоча покупці нерозмитнених машин закон не порушують, даішники все одно влаштовують їм тривалі перевірки.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Техогляд: нові вимоги до авто

    "Людей тримають на дорогах годинами, зідзвонюються з митниками для перевірки. Однак, якщо водій веде себе впевнено і каже, що буде писати заяву про перевищення службових повноважень, його відпускають", — говорить Олексій Н. Але дискомфорт все одно є. Тому він не радить зв'язуватися з такими автомобілями.

    Прецедент

    У громадському проекті "Дорожній контроль" розповіли історію водія, у якого рік тому забрали нерозмитнений автомобіль нібито за порушення митних правил. Відразу після зупинки співробітники ДАІ викликали митника, який склав адмінпротокол за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (приховування товарів від митниці, використання документів з неправдивими даними або підроблених).
    В суді водія звинуватили в тому, що документи про працевлаштування у литовської компанії підроблені. Проте суд встановив, що в діях водія немає ніяких порушень, а протокол складений безпідставно: у митника не було ніяких доказів того, що документи підроблені, а сама ст. 483 взагалі непридатна в даній ситуації. У результаті авто повернули. Але на розгляд пішло кілька місяців, протягом яких водій був змушений обходитися без машини.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань
    Викрутка – базовий інструмент у домашньому господарстві, ремонтних роботах, будівництві, автомобільній сфері та електромонтажі. Однак набір викруток н...
    Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив
    Торгово-розважальний центр Республіка Парк стрімко розвивається і дає змогу побачити стабільне зростання його комерційних можливостей, поєднане  ...
    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми