Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Коли впадуть ціни на авто з Європи

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: інормарки, авто

    Економічна частина угоди про асоціацію України і ЄС підписана 27 червня. Договором ще належить ратифікація в парламенті, але вже немає сумнівів, що нові правила торгівлі з Європою не принесуть бажаного зниження цін на іномарки.

    9121_56083.jpg (84.56 Kb)

    Від асоціації у першу чергу, ми чекаємо зниження ввізного мита, яке зараз становить 10% митної вартості для автомобілів з двигунами об’ємом до трьох літрів (для машин більшого літражу мито знижувалося з 2008 року у зв’язку зі вступом України у СОТ і нині дорівнює 5%).

    Влітку 2015 року мито знизиться до 9% — і надалі кожен рік буде зменшуватися ще на один відсоток. А нульовим воно стане, починаючи лише з одинадцятого року з моменту підписання угоди про асоціацію. Тобто в 2025 році.

    При цьому договір не зачіпає інші збори, якими нині обтяжена покупка нового легкового автомобіля, а це ПДВ, акцизний збір, відрахування до пенсійного фонду, збір при першій реєстрації…

    А чому б мито не скасувати зараз і відразу? Українським автозаводам необхідний десятирічний перехідний період для адаптації до нових правил торгівлі та захисту ринку від різкого сплеску продажів іномарок, що загрожувало б нашому автопрому загибеллю. Мало того, протягом цих десяти років Україна в будь-який момент може застосувати ще один захисний прийом.

    Якщо в перший після асоціацію з ЄС рік з Європи буде імпортовано понад 45 тисяч нових легкових автомобілів, то вже з наступного року Україна має право без будь-яких погоджень з ЄС ввести додаткове спецмито в розмірі 1%. Для цього достатньо лише листа Держмитслужби, розісланого регіональним митницям. Імпорт знову перевищить 45 тисяч? Значить, в наступний за цим рік спецмито збільшиться до 2% — і так аж до 10% на 11-й рік після підписання угоди про асоціацію! Виходить, що при такому розкладі сумарне ввізне мито може залишатися на нинішньому рівні ще десять років.

    А адже скоріше за все так і буде, адже в минулому році з 200 тисяч проданих у нас легковиків на імпорт з Європи, за даними ВААІД (Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів), довелося близько 70 тисяч. А за підсумками першої половини 2014 року імпорт з ЄС перевищив 27 тисяч легкових автомобілів. Як видно, 45-тисячний поріг буде з легкістю взято навіть у нинішньому провальному році.

    Причому імпорт з ЄС — це не тільки споконвічно європейські марки, але і Kia, Hyundai, Nissan, Renault, Toyota і багато інших, окремі моделі яких поставляються до нас із заводів в Іспанії, Словаччини, Румунії, Великобританії…

    А якщо ринок раптом дасть сплеск, як був перед кризою 2008 року? Тоді при введенні спецмита будуть керуватися іншим визначенням граничного імпорту з ЄС: на другий рік після вступу в асоціацію з ЄС він не повинен перевищити 20% загальних продажів на ринку, а далі його частка може зрости максимум до 25% (на сьомий рік після підписання угоди).

    А як же спецмито на іномарки з бензиновими моторами об’ємом 1,0—2,2 л, яке з подачі українського автопрому було введене в 2013 році на три роки? Після зниження в квітні (АР №7-8, 2014) воно становить 4,31% для автомобілів з двигунами 1,0—1,5 л і 8,63% — для автомобілів з двигунами 1,5—2,2 л.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадати автомобілі буде “невигідно”

    Очевидно, що до закінчення дії цього спецмита, тобто до 2016 року, Україні немає сенсу захищатися від іномарок ще одним спецмитом. А ось потім…

    Тих, хто готовий почекати з покупкою автомобіля десять років, коли на шляху випущених в Європі іномарок впаде останній митний заслін, доведеться розчарувати. Слідом за перехідним періодом передбачений ще один — тепер вже захисний. Триватиме він п’ять років, причому протягом цього часу Україна може ввести спецмито в розмірі до 10%, хоча для цього доведеться довести, що імпорт з Європи представляє реальну загрозу нашій промисловості. Це, звичайно, буде складніше, ніж з згаданим спецмитом на бензинові іномарки, але і такий сценарій не можна виключати.

    Ось і виходить, що в найближчі п’ятнадцять років не варто розраховувати на зниження цін на іномарки "з Європи". До того ж, випущений через півтора десятиліття автомобіль напевно виявиться дорожче, ніж нинішній того ж класу, нехай навіть і з теперішнім митом: метал і пластик дорожчають, машини стають складніше…

    Що до самих українських автозаводів, то для них асоціація з ЄС на перших порах хоч і не смертельна, але і не обіцяє легкого життя.

    Ті що випускаються у нас по повному циклу автомобілі виграють у європейських однокласників хіба що за ціною, але істотно програють по оснащенню, якості збірки і безпеці. Той же ЗАЗ Lanos в 2006 році на випробуваннях Авторевю за старою, "чотиризірковий" методикою краш-тестів Euro NCAP заробив дві зірки.

    Але у заводів попереду мінімум десять років на підготовку до безмитного режиму торгівлі з Європою: можна знайти і нових стратегічних партнерів, можна залучити інвестиції — і нарешті налагодити в країні випуск сучасних автомобілів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми